S Táborským festivalem vína zažijete cestu kolem světa lemovanou vínem

Na cestu kolem světa lemovanou vínem, koncert Tomáše Kluse i divadlo s Jaroslavem Duškem či Ivou Janžurovou láká Táborský festival vína a gastronomie. Devátý ročník oficiálně zahájí Velká ochutnávka vín z celého světa v sobotu 11. března od 13 hodin.

15896117_1796325833925572_3059666468092014187_o
„Na košt v sále Hotelu Palcát přiveze společnost Global wines vína z celého světa – z Evropy, Ameriky, Jižní Afriky, Nového Zélandu i Austrálie. Bude to hodně pestrá a zajímavá akce, každý stánek nabídne jedinečné chutě dané země, návštěvníci zkusí až 150 kvalitních vín od malých a velkých vinařů, která v supermarketu běžně neseženete,“ prozrazuje ředitel festivalu Jiří Blafka. Na koštu nebudou chybět řízené degustace a francouzská hudba v podání písecké kapely French Touch. Vína budou u deseti stánků prezentovat kvalifikovaní sommeliéři Global Wines.
„Na jednom místě tak ochutnáte takřka celý vinný svět. Ti, kteří navštíví zahajovací košt se zahraničními víny a závěrečný košt zaměřený na oblast Moravy a Čech, pak budou mít jedinečnou možnost porovnat tuzemská vína se zahraničními,“ dodává Jiří Blafka.
Táborský festival vína, jehož akce se konají denně od 7. března do 8. dubna v rozličných restauracích a vinotékách Starého i Nového Města v Táboře, však cílí především na Francii – její vína i speciality tamní kuchyně. „Nebude to jen o francouzské kuchyni, ale více se na ni zaměříme a nabídneme opravdové lahůdky. Michal Šetka přiveze skvělá vína z Bordeaux, ochutnáte francouzské pokrmy spolu s víny či poslechnete libé šansony. Samozřejmě nesmí ale chybět tuzemská vína, přijedou je prezentovat například čeští a moravští vinaři, kteří si letos nejlépe vedli v soutěžích jako Král vín, Vinař či vinařství roku,“ říká Jiří Blafka. Mezi kulinářskými specialitami festivalu vyčnívají večeře z mořských plodů, zvěřiny, sýra, kváskového chleba i tataráčků.

15994907_1799772626914226_4412253352221499480_o
Kromě gastronomie se mohou zájemci těšit na herce Jaroslava Duška a jeho obě Dohody, koncert Tomáše Kluse, Ivu Janžurovou s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou (Sbohem, zůstávám!) či francouzské šansony.
Předprodej vstupenek na Táborský festival vína běží na webových stránkách www.festival-vina.cz, kde zájemci najdou i podrobný program festivalu, nebo v kamenných prodejnách – Infocentru města Tábor, recepci Hotelu Palcát či vybraných vinotékách. Na velké degustace (zahajovací zahraničí a závěrečnou Moravu a Čechy) jsou opět k dispozici zvýhodněné permanentky.

Více a aktuálně na facebooku festivalu: https://www.facebook.com/festivalvin/

Foto: www.festival-vina.cz