Prvních mláďat roku 2016 je v ZOO Tábor hned jedenáct

Vlastní fotbalový tým by mohla sestavit ZOO Tábor ze zvířat, která se zde narodila jako první mláďata v letošním roce. Ošetřovatelé ve výběhu koz nalezli první víkend po Novém roce hned jedenáct nových přírůstků. Přestože jde o kůzlata tří různých druhů – kozy domácí, kamerunské a kašmírské – ve společném dovádění jim to vůbec nebrání.

kuzlata-mala-1
„Kůzlata se mají čile k světu. Po prvních, spíše nesmělých krůčcích, se už bez obav pouští do prozkoumávání okolního světa. Od matky se sice často nehnou ani na krok, ale čas na společné dovádění si přesto udělají,“ řekl vedoucí ošetřovatel ZOO Tábor Jan Maurer.

Nová mláďata nás potěšila natolik, že jim dokonce náš ošetřovatel David Blažek složil básničku:
„Haló mami, haló tati,
cože všichni do maštale letí?
Narodilo se tam kůzlátko,
běloušek jak cukrátko.
Po něm druhé, třetí a pak další!
Pijou, skáčou a peláší.
Všech 11 malých chlapáčků
Vám přeje rok 2016 bez mráčků.“

kuzlata-mala-3

ZOO Tábor se zaměřuje na chov a rozmnožování ohrožených druhů zvířat. První přírůstky letošního roku nicméně dokazují, že chová i jiná méně vzácná zvířata. „Do budoucna bychom rádi počet našich zvířat pravidelně navyšovali a jejich odchov je jednou z cest, jak toho dosáhnout. Zároveň každé narozené mládě dokazuje, že se o zvířata staráme dobře,“ doplnil majitel ZOO Tábor Evžen Korec.
Prohlédnout si nové přírůstky na vlastní oči mohou návštěvníci už tento víkend. Celou zimu máme otevřeno o víkendech od 9 do 16 hodin.

Více infa: www.facebook.com/zootaboreu/

Foto: ZOO Tábor/Jan Maurer

1920x1080px_osudy_hvezd


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353