Přijďte na středomořský piknik s výhledem na Prahu a bohatým programem

Středomoří uprostřed Prahy s bohatým programem, na pikniku v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji bude vařit šéfkuchař Marcel Ihnačák. V sobotu 30. července od 11 hodin se seznámíte s kulturami některých středomořských států a ochutnáte jejich typická jídla.

Ani italská, francouzská a portská vína
Držitel dvou michelinských hvězd Marcel Ihnačák předvede návštěvníkům trojské botanické zahrady v rámci akce Středomořský piknik nad Prahou své kuchařské umění od 13 hodin s využitím některých bylinek z místních sbírek. Návštěvníci budou moci sledovat například přípravu hráškové pomazánky s parmazánem a jedlými květy.

Nebudou chybět olivy a olivový olej
Od 11 do 20 hodin je pro návštěvníky připraven bohatý stánkový prodej s italskými, francouzskými, portskými, libanonskými víny, olivami, olivovým olejem. Kromě klasického občerstvení se na vás těší pojízdná kavárnička, libanonská jídla, čajové produkty koncentrátů z čajů. Domů si můžete odnést i šperk z Foxgallery, stylové zahradnické oblečení od firmy Garden girl či knihu se středomořskou i jinou tématikou. Po celou dobu akce bude otevřena i vinotéka sv. Kláry, na kterou se dostanete i přes expozici Středomoří, kde do 31. července probíhá část výstavy Středomoří křížem krážem.
Akce je přístupná široké veřejnosti v rámci běžného vstupného do botanické zahrady.

Středomoří v Troji

Program vystoupení:
11 – 20 h. – Proniknete do kultur některých středomořských států (stánky se středomořskou tématikou)
13 – 15 h. – Kuchařská show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka
15 – 16 h. – Vystoupení Portugalské kapely Camões House Band
16.15 – 16.45 h. – Na létajícím koberci kolem Středozemního moře (skupina Sahar – folklorní tance Maroka, z egyptských kabaretů po tureký drum solem)
17.30 h. – Cikánské vystoupení (skupina Trn v oku)
19 h. – Palitchi Fireshow

Tanečnice skupiny Sahar vystoupí 16.15h

Foto: www.botanicka.cz