Pojďte na unikátní výstavu betlémů! K vidění jsou i rarity

Symbolicky na první adventní neděli 30. listopadu otevře brány výstava Nostalgické vánoce. Mezi unikátními betlémy je slaměné dílo uznávaného Andrzeje Wrzecionka, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů.


Dílo polského výtvarníka je bezkonkurenčně největším exponátem výstavy. Za pozornost ovšem stojí celá sbírka, kterou ve spolupráci s Pražskými Benátkami a Spolkem českých betlemářů tradičně připravilo Muzeum Karlova mostu.
„Už je to tradice a troufám si říct, že nic podobného není v čase svátků v Praze a okolí k vidění. Když vidíte postavy Marie, Josefa, Ježíška v nadživotní velikosti, tak to má svoji atmosféru,“ říká doc. Milan Zábranský, předseda Spolku českých betlémářů.
Vedle největšího taháku nezapadnou ani díla slavných českých malířů Mikoláše Alše, Josefa Lady, Josefa Weniga či Marie Fischerové-Kvěchové. Samozřejmě je zastoupena i lidová tvořivost a výstava se neomezuje pouze na expozici „klasických“ betlému s postavami a zvířátky. Variací na betlémské téma je v muzeu bezpočet, včetně historických dokumentů o oslavách nejkrásnějších svátků v roce.


Výstava je k vidění v Muzeu Karlova mostu v Praze od 30. listopadu 2014 do 3. února 2015. Za vstupné pro dospělé zaplatíte 100 korun, snížené vstupné pro děti, studenty a seniory stojí 50 korun. Návštěvu si můžete zpestřit také kouzelnou projížďkou loďkou po vlnách Vltavy podél břehů zimní Prahy, zahrnující i lahodné svařené víno a perník.

Další informace naleznete na: www.prazskebenatky.cz


Foto: www.prazskebenatky.cz