Lyžovat v dubnu? V Livignu bez problémů

Už jste viděli v parcích bledule? To jaro pomalu přebírá vládu, ale na horách to zima ještě nevzdala. Jestli chcete stihnout ještě jednu zimní dovolenou do konce sezóny a mít jistotu kvalitního sněhu, vyražte do Livigna. Sluncem zalité sjezdovky s pořád dostatečnou a perfektně upravenou sněhovou pokrývkou si užijete až do konce dubna. Navíc v tomto období výrazně ušetříte s akcemi Skipass zdarma a novinkou v podobě Olympijského týdne. Odvezte si životní zážitek z lyžování na olympijských tratích.

Snowshoes_Copy Roby Trab (22)

Důvodů, proč je Livigno na jaře stále ideální destinací na pozdní lyžařskou dovolenou, je mnoho. Díky své nadmořské výšce 1816 metrů má zajištěno téměř permanentní slunečné počasí, které láká k chytání prvního bronzu, a stabilní sněhové podmínky slibují spoustu zábavy na svazích. Areály Mottolino a Carosello 3000 nabízejí 115 km sjezdovek a oba disponují snowparky, které se řadí mezi nejlépe vybavená místa pro freestyle v Evropě. Pro běžkaře je připravena třicetikilometrová trať a za asistence zkušených instruktorů si vyzkoušíte, jaké to je být biatlonistou.

Olympijský týden plný hvězd

Milano společně s Cortinou a Livignem kandidují na pořadatelství ZOH 2026. Na olympijskou atmosféru a setkání se současnými hvězdami světového lyžování jako jsou Dorothea Wierer či Lisa Vittozzi nemusíte ale čekat tak dlouho. Oficiální kandidaturu v Livignu oslaví výjimečnou akcí – Olympijským týdnem, který bude oslavou zimních sportů. Zarezervujte si svůj pobyt od 30. března do 6. dubna a získejte jednu noc v hotelu zdarma, desetiprocentní slevu na Skipass a lekce lyžování a jednodenní bezplatné zapůjčení lyží. Zároveň každý den bude nabitý akcemi, na nichž se můžete setkat a zajezdit si s reprezentanty italského národního týmu ve sjezdovém i běžeckém lyžování a snowboardingu.

Gastronomy_Copy Roby Trab (27)

Skipass zdarma do konce sezóny

Své peněžence výrazně ulevíte, pokud si zarezervujete ubytování v termínu od 6. dubna do 28. dubna, tedy do konce sezóny. Při rezervaci alespoň čtyř nocí ve vybraném hotelu či 7 nocí v apartmánu získáte Skipass na všechny lanovky v údolí zcela zdarma a mnoho dalších bonusů navíc.

Aktivity pro odvážné i toužící po relaxaci

Máte-li dobrodružnou povahu a vyhledáváte adrenalinové aktivity, freeride je přesně pro vás. V Livignu jsou svahy s neupraveným prašanem monitorovány díky Freeride projektu, který zajišťuje bezpečnost celé freeride zóny. Jedinečný zážitek se dá okořenit heliskiingem či heliboardingem, díky němuž se na panenské svahy dostanete za krátkou chvilku. Budete-li si chtít od přeskáčů na chvíli odpočinout, i tak najdete v resortu širokou nabídku aktivit. Vydejte se poznávat okolní krásy na koni, fatbiku, skútru či na sněžnicích nebo objevte krásy Malého Tibetu z ptačí perspektivy prostřednictvím paraglidingu. Unavenému tělu pak dopřejte chvilku odpočinku v relaxačním centru Aquagranda Active You, kde se můžete ponořit do vodního království, nechat se namasírovat či hýčkat v jednom ze salónů krásy.

Freeride_Copy Samuel Confortola (5)

Livigno procházející žaludkem

Nemusíte být zrovna gurmáni, ale odjet z Livigna a neochutnat místní gastronomii by byl hřích. Ovlivněna Švýcarskem, vonící po bylinkách, sušeném masu a sýru se stala zcela unikátní. Z delikates na vás čekají bresaola sušené nasolené hovězí maso nebo nápoj Bombardino kombinace vaječného likéru a brandy se šlehačkovou špičkou. Místní mlékárna vás zasvětí do svého tajemství a její mléčné výrobky se vám budou rozplývat přímo na jazyku. Milovníci chmelového moku by neměli vynechat ochutnávku zdejšího piva La Birra di Livigno, které se tu vaří od roku 1816 v nejvýše položeném pivovaře v Evropě.

Fat Bike Livigno_Copy Roby Trab (3) Aquagranda_Copy Apt Livigno (39) Aquagranda_Copy APT Livigno (9)

Foto: www.nedori.cz / APT Livigno / Roby Trab / Samuel Confortola


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353