Křídla motýlí přiletí do Dolních Dunajovic

Druhý ročník benefičního koncertu a dolnodunajovického rejdění Křídla motýlí se uskuteční v sobotu 26. září 2015 v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice. Dolnodunajovické rejdění začne už 13 hodin se spoustou atrakcí zdarma a benefiční koncert od 18 hodin.

Csáková Ilona - 002
„Před dvěma roky se snažila naše agentura Martin Production uvést na »světlo Boží« na jižní Moravě charitativní koncert a setkání v malebných Dolních Dunajovicích, ale jelikož se nesehnal dostatek financí od sponzorů, tak jsme byli nuceni celou benefici přeložit na rok 2014 a tak pevně doufáme, že se nám se všemi, co akci pomáhají, podaří zdárně »vykopnout« i podruhé tento charitativní den Křídla motýlí v Dolních Dunajovicích,“ řekl hlavní pořadatel Martin France z agentury Martin Production.
Hlavním partnerem tohoto setkání se stal Jihomoravský kraj, včele s jeho hejtmanem Michalem Haškem, který už i v loňském roce dal akci »zelenou«, byť tehdy ještě pod názvem Srdce srdci. „Název jsme po úvahách změnili záměrně na Křídla motýlí, neboť samozřejmě více koresponduje s problematikou charitativní organizace Debra – nemoc motýlích křídel,“ přiznává France.
Od 13 hodin se na hlavní třídě v Dolních Dunajovicích otevřou stánky s víny jednotlivých vinařství, kterými se budou prezentovat i stánky s občerstvením a produkty a také atrakce pro děti. „Pevně věříme, že se nám z této akce podaří vytvořit každoroční dlouholetou tradici, tak bychom tuto část odpoledne nadále rádi rozšiřovali i o různé soutěže a podobně. A na toto odpolední dolnodunajovické rejdění bude navazovat už zmíněný druhý ročník benefičního koncertu Křídla motýlí,“ dodal Martin France.

DSC_0032
A koho v sobotu 26. září 2015 na letošním druhém ročníku benefičního koncertu od 18 hodin uvidíte a uslyšíte? Například Ilonu Csákovou, Martina Haricha, Jitku Zelekovou, Martina France, Leonu Machálkovou, Romana Vojtka, Světlanu Nálepkovou a řadu dalších zpěváků. „Bohužel nám letos už nezazpívá Olga Joklová, ohromná propagátorka této zákeřné nemoci, neboť této nemoci před pár dny podlehla. Jako vzpomínku na Olgu bude zazpívaný song právě pro Olgu. Pokud se poštěstí, tak koncert by měla zahájit opět, jako v loňském roce i dívka, která se statečně pere s touto zákeřnou a vzácnou nemocí. Tou dívkou je Kateřina Vlastová, která zahraje na saxofon, aby i ona dostala možnost předvést své umění a mohla tak vystoupit po boku svých slavnějších profesionálních kolegů,“ prozradil France s tím, že vstupenka stojí 200 korun a děti do osmi let budou mít vstup na koncert zdarma.

Machálková Leona -size

Charitativní organizace Debra

Charitativní organizace Debra ČR je organizace, která byla založena v roce 2004. Zařadila se tak jako 32. organizace Debra do mezinárodního uskupení Debra a Initernational. Debra ČR sídlí ve Fakultní nemocnici Brno, na Pracovišti dětské medicíny, kde úzce spolupracuje s Klinickým EB Centrem, které sídlí při Kožním oddělení Pediatrické kliniky FN Brno.
Debra ČR spolupracuje s řadou partnerů z řad státních institucí, nadací, komerčních firem a odborných společností. Sympatizanty je také řada osobností z oblasti zdravotnické i mimo ni. Patronkou organizace a velikou podporou je herečka Jitka Čvančarová. Devět let pomáhá toto sdružení lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce, trpět přitom co nejméně.

Vojtek Roman - image

Foto: www.martinproduction.eu

FB_post_Mysmas