Díky vánočnímu trhu se podíváte do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou

Čtení pohádek seniory, vánoční zvyky a dobroty z různých zemí, vánoční divadlo nebo smyčcové kvarteto. Tradiční vánoční trh na zámku ve Žďáru nad Sázavou, který se bude konat 8. a 9. prosince od 9 do 17 hodin, se odehraje v celém areálu a především v běžně nepřístupných prostorech.

Díky mezinárodnímu vánočnímu trhu se návštěvníci podívají do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou (3)

„Celý letošní rok jsme pojali mezinárodně. Proto budou moci návštěvníci nahlédnout po pokličku vánočních zvyků z různých zemí. K tomu bude hrát smyčcové kvarteto i folklorní soubor. Chybět nebude troubení koled z oken zámku. Letos chystáme novinku. Senioři z Vysočiny budou číst dětem pohádky spojené s ochutnávkou vánočního cukroví, které sami upekli, vyjmenovává jen zlomek programu Lucie Herberová, marketingová ředitelka žďárského zámku.

Díky mezinárodnímu vánočnímu trhu se návštěvníci podívají do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou

Vánoce jsou hlavně pro děti

Zatímco si budou rodiče užívat vánoční atmosféru a nakupovat stylové dárky, děti se zabaví v zámeckých dílnách. „Aby vypadaly holčičky u stromečku krásně, vyrobí si čelenky s vánočními ozdobami. Dělali jsme je i loni a mělo to obrovský úspěch. Na své si ale přijdou i kluci,“ láká Martina Schutová ze zámeckého týmu.

Díky mezinárodnímu vánočnímu trhu se návštěvníci podívají do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou (2)

Vánoční trhy na zámku

Sobota 8. 12.; 9 – 17 h.

Neděle 9. 12.; 9 – 16 h.

V sobotu se bude konat i slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Více infa: www.zamekzdar.cz

 

Foto: www.zamekzdar.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353