Děti se vydají na dobrodružnou výpravu po ZOO Tábor

Vyrazit na dobrodružnou výpravu po zoologické zahradě, na jejímž konci čeká sladká odměna, mohou děti, které v sobotu 4. června navštíví ZOO Tábor. Ta pro nejmenší návštěvníky u příležitosti Dne dětí připravila speciální program. Jen o den dříve, v pátek 3. června, si Noc snů v táborské zoologické zahradě užijí i desítky dětí s rodinami z neziskových organizací.

13007111_1001120259955813_423149727974668423_n-700x524
„Dětští návštěvníci jsou pro nás ti nejdůležitější, proto jsme pro ně u příležitosti Dne dětí připravili atraktivní program, v rámci nějž vyrazí na dobrodružnou výpravu po zoo, na jejímž konci na ně čeká sladká odměna. Znalost barev v živočišné říši si dětí otestují při vybarvování vymodelovaných figurek zvířat. To si pak odnesou na památku,“ přiblížil sobotní program mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka s tím, že největší atrakcí však bezpochyby bude více než 250 zvířat žijících v táborské zoo.
„Milé překvapení čeká například u výběhu surikat, které i díky svému předvádění se patří k nejoblíbenějším zvířatům nejen nejmenších návštěvníků. V minulých dnech se totiž skupina rozrostla o dvě mláďata, která nyní tráví spoustu času průzkumem všech dostupných zákoutí,“ doplňuje mluvčí zahrady Sušanka.
Speciální večer si v ZOO Tábor o den dříve užijí také handicapované děti s rodinami, které spolupracují s vybranými neziskovými organizacemi. Jen pro ně zůstane táborská zoologická zahrada v pátek 3. června otevřená i po šesté hodině až do desáté hodiny večerní. Naši ošetřovatelé pro ně připravili spoustu zajímavých aktivit včetně například malování na obličej, kreativního i westernového stanoviště, smyslových her či terapie se psy. Součástí programu bude i loutkové divadlo O klukovi, který nechtěl smrkat, či podvečerní táborák. Zájemci nakrmí medvěda, pohladí kůzle, lamu či velblouda.
Akce se zúčastní několik stovek lidí spolupracujících s neziskovými organizacemi APLA JC, Centrum Kaňka, Diakonie ČCE – Středisko Rolnička, I MY, Klíček, Klub Naděje a Rybka. „Touto akcí chceme podpořit jejich prospěšnou činnost a dětem, o které se starají, nabídnout atraktivní vyplnění volného času. Děti i jejich nejbližší rodina budou mít vstup do naší zoologické zahrady zdarma,“ uvedl hlavní zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott a dodal, že do budoucna plánuje táborská zoo v pořádání podobných akcí pokračovat. Není to nicméně první akce tohoto druhu. ZOO Tábor už od minulého roku spolupracuje také s místním nízkoprahovým centrem Cheiron T.
Návštěvníci obou akcí se mohou kromě atraktivního programu těšit také na spoustu mláďat, zvířecí osazenstvo ZOO Tábor se totiž letos utěšeně rozrůstá. Hned na Nový rok se narodilo rovnou jedenáct mláďat koz domácí, kamerunské a kašmírské. Chvíli po nich přišel na svět letošní první bretaňský skřítek, kterého krátce na to následoval ještě jeden a před pár dny je doplnilo další, letos už třetí, jehňátko. Táborská zoologická zahrada poté přivítala i pětici mláďat nosála červeného. Kromě toho během května přivezla z Německa čtyři samice zubra evropského, které se mají stát základem budoucího stáda. Prohlédnout si nové přírůstky na vlastní oči mohou návštěvníci nejen o víkendu, ale každý den od 9 do 18 hodin.
Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen do konce roku ji navštívilo přes 50 tisíc lidí. Otevřena je denně od 9 do 18 hodin. Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat více než 60 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Foto: ZOO Tábor


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353