Chicks On The Road jsou zpět v Praze

Chicks On The Road úspěšně »splnily misi«: 4 dámy v Defenderech překonaly všechny nástrahy expedice do Černé Hory a plné skvělých zážitků jsou zpět v Praze.


Nebylo to vždy snadné – ještě před opuštěním ČR se na jednom z Defenderů zadrhla ruční brzda, a první zastávka tak nebyla u pumpy nebo v bivaku stovky kilometrů od domova, ale v servisu Land Roveru ve Valticích. Poměrně netradiční bylo i místo, které si členky výpravy vybraly pro svůj první nocleh po překročení srbských hranic: v domnění, že jsou již na území Černé Hory, si ustlaly v bezcelní zóně, čímž poněkud vyvedly z míry místní pohraničníky. Vše ale dobře dopadlo a výjimečně měly povoleno v zóně přespat. Lze jen dodat, že s celníky z každé strany srbso-černohorské hranice to bylo opravdu bezpečné nocležiště.


Černou Horu procestovaly posádky dvou mohutných »krabic na kolech« důkladně: od přímořských letovisek téměř západního střihu (jako je Svatý Štefan) až – a to především – po divokou horskou krajinu ve výšce přes 2000 metrů nad mořem. Přístup místních obyvatel, zejména těch v horských oblastech, byl celkově víc než srdečný a o svačiny z místních zdrojů nebyla nouze. (Tato vstřícnost se vztahovala dokonce i na dopravní policii, která Magdaleně, vedoucí výpravy, odpustila i pokutu za překročení rychlosti – byť to bylo výměnou za emailovou adresu a telefonní číslo. ) Větší závady na vozech během cesty nenastaly, i když posádky byly připraveny na nejrůznější eventuality. Hlavní »prací« tak bylo focení a natáčení všech zajímavostí, zábavných situací a dechberoucích scenérií, které na své cestě viděly a zažily.


A co plánuje skupinka odvážlivých cestovatelek příští léto? Teď, když si ověřily, že expedice jsou pro ně to pravé a že jsou sehrané i jako tým, mají už plnou hlavu třítýdenní výpravy kolem Černého moře. Objet ho cestou přes Gruzii, Ázerbájdžán a Turecko bude další expedicí Chicks On The Road.

Foto: Jan Růžička