Češi už vykupují dovolenou na jarní prázdniny!

Ještě za sebou nemáme ani Mikuláše či Vánoce a řada lidí už řeší dovolenou o jarních prázdninách. Mimořádnému zájmu se těší poznávací zájezdy do exotických končin a jedním z tahounů je Srí Lanka, kam poslední roky míří čím dál více lidí.

 Sri Lanka (1)

Ostrov v indickém oceánu si získal velkou oblibu zejména pro svou podmanivost, exotiku a punc opravdové divočiny. „Je tu možné pozorovat plavení slonů, navštívit čajovou plantáž, nebo se nechat okouzlit starobylými chrámy,“ popisuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Zážitků, kterých si člověk může z ostrova odvézt je opravdu velké množství a tak se není co divit, že lidé mířící na ostrov častěji cestují. Velmi oblíbené jsou proto poznávací zájezdy, tzv. okruhy. „První termín poznávacího okruhu, který se bude realizovat na začátku února, se nám vyprodal velmi rychle. Proto jsme zařadili druhý termín od 25.2. do 3.3., což vychází na termín jarních prázdnin. Jak se ale ukazuje, kdo ví, jestli to bude stačit. Zájem je opravdu enormní a tak zvažujeme ještě přidání třetího termínu poznávacího okruhu Srí Lankou,“ upozorňuje obchodní ředitelka.

Sloni jsou kamarádští

Velmi dojemná je návštěva ve sloním sirotčinci v Pinnawale, kde je největší v zajetí chované stádo slonů na světě. Sirotčinec se stará o sloní mláďata, která osiřela nebo byla opuštěna jejich matkami. S pouhými pěti slůňaty byl založen v roce 1975, v současnosti se rozkládá na cca 10 hektarech a žije zde cca 80 jedinců, o které pečují zkušení mahúti. Zúčastníte se krmení slůňat a pravidelného koupání v řece, kam přichází vždy asi 20 jedinců včetně mláďat. Jedinečným zážitkem je návrat slonů z koupání, kdy jde sloní stádo okolo vás a svými choboty loudí mezi návštěvníky různé dobroty.

DCIM/100MEDIA/DJI_0347.JPG

Lví tlapy pod skálou

Neméně zajímavá je i návštěva skalního chrámu Sigiriya, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je jedním z nejpůsobivějších geologických útvarů na ostrově. Skalní formace, která se vypíná 200 m nad okolní krajinu, patří také mezi největší archeologická naleziště. Je plná jeskyní a skalních převisů, které doplňují po celá staletí budované lidské výtvory. Sigiriya znamená v překladu Lví skála (podle lvích tlap nacházejících se na plošině pod skálou) a jedná se v podstatě o ztuhlou magmatickou zátku vyhaslé sopky, která již dávno erodovala.

Koření i Buddhův zub

Voňavá je návštěva města Matale, pěstuje se zde čaj, zelenina i koření a můžete tu navštívit zahradu koření, kde vás místní léčitel zasvětí do tajemství Ajurvédy. Návštěva města Kandy je pak spojena s prohlídkou jedné z nejdůležitějších památek na Srí Lance. Zdejší Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z nejposvátnějších relikvií – Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam a věří, že alespoň 1x ve svém životě sem musí podniknout poutní cestu.

Sri Lanka (6)

Myslete i na odpočinek

Putování po Srí Lance ale není jen o cestování po odlehlých místech, ale zbude i dostatek času na odpočinek. „Nabízíme možnost vybrat si hotel, ve kterém stráví pět dní odpočinku a to dle svých představ. Záleží jen na nich. Cenově se nabídka moc neliší, jde jen o to, čemu dávají přednost,“ vysvětluje Lenka Pátek z CK Blue Style.

 

Foto: CK Blue Style


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353