Zuzana Stirská zve na další show v Semaforu

»Gospel songs« jsou podle encyklopedie duchovní písně severoamerických černochů na texty Nového zákona. Byly (a jsou) zpívány v křesťanských kostelech, kde sólového zpěváka doprovázeli účastníci bohoslužeb jako početný sbor. Tímto specifickým hudebním žánrem se inspirovala zkušená a hlasově skvěle disponovaná zpěvačka Zuzana Stirská a po svém návratu z emigrace (1981 – 95) se dlouhou dobu věnovala přípravě svého záměru.


V roce 1999 založila první gospelový soubor v České republice: Gospel Time! Od té doby začalo vznikat mnoho dalších gospelových souborů, které se ovšem narozdíl od Gospel Timu zabývají gospelovým oborem bez výjimky a svá vystoupení pojímají s velkou vážností. Gospel Time – dnes již Fine Gospel Time – záměrně prezentuje i jiné hudební styly přesto, že právě »odlehčený« gospel a spirituály představují velmi podstatnou složku v jeho repertoáru. Cílem tohoto společenství je především publikum kvalitně pobavit.


Právě tato »odlehčenost« a zábavná složka jej odlišují od ostatních, mnohdy až fanaticky religiózně zaměřených souborů. Na základě již mnohaleté – a ze stovek úspěšných vystoupení vycházející – zkušenosti je zřejmé, že právě o tato zábavná, pestrá a energií nabíjející vystoupení je zájem, což diváci až nápadně často potvrzují svými ovacemi vestoje.


Kromě zájezdových představení po celé ČR můžeme Zuzanu Stirskou a Fine Gospel Time každý měsíc vidět a slyšet v pražském divadle Semafor v rámci jejich pořadu Gospel Time Party aneb Večer bez kravaty. Je to pokaždé nenapodobitelný večer plný hudby, improvizace, momentálních nápadů a kontaktu s diváky. Představení jsou prokládána zábavnými moderátorskými vstupy a improvizovanými rozhovory s výjimečnými a divácky atraktivními hosty. Od roku 2000 se v nich vystřídala více než stovka populárních osobností.


Nejbližší představení v Semaforu se uskuteční v úterý 22. dubna od 19 hodin. Kromě Zuzany a jejího souboru tam vystoupí i zpěváci Viktor Sodoma a Eva Hurychová, moderátoři Marie Tomsová a Petr Jančařík, komik Václav Upír Krejčí a zpívající spisovatel Richard Sacher. Vstupenky si můžete objednat přímo v Semaforu (tel: 233 901 384) nebo v síti Ticketportal či na emailové adrese: gospeltime@email.cz.

Foto: www.gospeltime.cz, archiv


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353