Zpravodajství televize Prima adoptovalo hyenu!

Redakce zpravodajství televize Prima family má od soboty novou posilu – hyenu čabrakovou! S nápadem adoptovat v pražské zoo hyenu čabrakovou přišla šéfredaktorka zpravodajství Jitka Obzinová.


„Hyenu jsme vybrali proto, že se nám novinářům často říká, že jsme hyeny. Že jdeme po mrtvolách a přes mrtvoly, takže hyena se k týmu určitě hodí a nápad Jitky byl okamžitě přijat,“ vysvětlil moderátor zpráv Tomáš Drahoňovský, který nového člena týmu společně se svým kolegou Romanem Pechem na přivítanou pořádně nakrmil: do výběhu z bezpečné vzdálenosti letělo kuřátko a z Tomášovy ruky dokonce jelení noha. Ačkoliv se hyena tvářila přátelsky, do výběhu přímo za ní se nakonec odvážil jen kameraman VIP zpráv.


Ostražitost opadla na »ostrově lemurů«, za nimiž se do výběhu víceméně bez rozpaků vypravili všichni. „Když mi ošetřovatelé řekli, že lemuři nekoušou, neměla jsem důvod jim nevěřit. Ale jeden na mě tak podivně chrčel, když jsem mu podávala broskev, to jsem se polekala,“ svěřila se moderátorka Krimi zpráv Bára Kozáková.
Hlavní pozornost moderátorů ale byla zaměřena na trojici malých zvířat – ohrožených druhů – z ostrova Madagaskar: bodlína, makiho a chameleona, jimž se tváře televize Prima staly kmotry. Barbora Kozáková s Romanem Pechem společně pokřtili bodlína, kterému dali stylové jméno Bodlinka. Terezie Kašparovská s dcerou Emou a kolegou Tomášem Drahoňovským pokřtili makiho.


„Emě se moc líbí jméno Mariana, a když jsme ráno zjistili, že Mariana má navíc dnes svátek, nemohlo to dopadnou jinak. Takže je to Mariana,“ vysvětlila moderátorka, jak vzniklo jméno pro makiho. Křest miniaturního chameleona, který však v budoucnu doroste až osmdesáti centimetrů, si vzali na starost Laďka Něrgešová s Romanem Fojtou. Chameleon dostal jméno Rango podle známého kresleného hrdiny ze stejnojmenného filmu.


Návštěvu zoo si nejvíc užily Terezie Kašparovská a Laďka Něrgešová, které s sebou vzaly i své děti. I pro ostatní to ale bylo příjemné odpoledne, které se nakonec některým protáhlo až do večera. „Když odmyslím práci, soukromě jsem byla v zoo naposled jako dítě. Takže je čas to napravit,“ uzavřela Bára Kozáková.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353