Zpěvák Daniel Landa má nové fáro!

Škoda Fabia WRC – to je automobil, ve kterém chce Daniel Landa v budoucnu brázdit tratě rallye. Nový vůz představil v pondělí 20. dubna přímo na Vyšehradě. Závodní speciál tam pokřtil zpěvákův otec Stanislav.

foto2
„Vyšehrad je magické místo, má neopakovatelné kouzlo. Závodíme, abychom tohle kouzlo pořádně zpropagovali, stejně jako naši rudou runu Gibu,“ s úsměvem okomentoval slavnostní křest svého závodního vozu. Budit pozornost ve vodách rally, to je další kejkle Daniela Landy alias kouzelníka Žita. „Vydal jsem se na donkichotskou cestu, za sedmi těžkými úkoly, které v rámci svých možností plním. Padesát miliónů na šaškování ve světě zatím nemáme, takže své plány realizujeme alespoň u nás doma v Česku. První závod začíná už v pátek a naším cílem je seznámit se s novým ořem a vzpomenout si po dvou letech jak vypadají rallye závody. Umístění teď vůbec neřeším.“ říká umělec, který se už například potápěl na nádech se žraloky, nebo absolvoval profesionální zápas s dvojnásobným mistrem světa v thajském boxu. Na září letošního roku pak má Landa alias Žito naplánovaný Velekoncert pro sto tisíc lidí v Praze Letňanech.

foto4
Jako kmotra závodního speciálu vyrobeného v roce 2004 za dvacet milionů korun si zvolil svého otce, bývalého autokrosového závodníka Stanislava Landu. „Věřím, že Dan v tomto autě může v rallye dosáhnout spoustu úspěchů. Má velké srdce závodníka a snad i nějaký talent. Já osobně bych se v tom autě klidně svezl, ale určitě bych v něm nikdy nechtěl závodit,“ říká Stanislav Landa, dvojnásobný mistr republiky a vicemistr Evropy v autokrosu. Toho jako kmotři doplnily i další dvě legendy českého i evropského autokrosu – Jindřich Kottek a Jaroslav Hošek.

foto3 foto1

Foto: Daniel Landa