Zlatá Hana Zagorová rozvášnila vyprodanou Lucernu

Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálic české populární hudby, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, v pondělí 10. prosince 2018 v rámci svého tradičního vánočního koncertu v pražské Lucerně převzala za své nové album Já nemám strach Zlatou desku Supraphonu.

7dbe4428

V rámci beznadějně vyprodaného koncertu s Boom Bandem Jiřího Dvořáka se jako hosté představili zpěváci Petr Rezek a Marek Ztracený. Marek Ztracený složil na nové album Haně Zagorové hned dvě písně. „Prorokuji Markovi velkou budoucnost, nejen, že je skvělý zpěvák, ale on umí složit i velmi nápadité písničky. Myslím si, že takhle může psát jenom někdo, komu zůstala duše chlapce,“ přivítala zpěvačka na pódiu Velkého sálu Lucerny Marka Ztraceného.

Lucerna_Zagorova_predani-Zlata-deska

K vrcholům večera patřilo dech beroucí vystoupení tanečně akrobatické skupiny Losers Cirque Company. V režii uměleckého ředitele činohry Národního divadla Daniela Špinara tanečně doprovodili Zagorovou při písních Já nemám strach a Anděl strážný. V roli anděla se objevil držitel Ceny Thálie český tanečník, mim, performer a choreograf Radim Vizváry, který patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě.

557e65b1

Hana Zagorová s Boom Bandem Jiřího Dvořáka je od září na podzimním koncertním turné. V rámci více jak dvou desítek koncertů v českých, moravských a slovenských městech nechyběly ani letos, vedle pražské Lucerny, bratislavská Istropolis a brněnské Sono Centrum. Do konce roku ještě Hana Zagorová vystoupí v Mostě (14.12.), v Benešově (15.12.) a v Ústí nad Labem (20.12.).

Lucerna_Zagorova_2018_zlada-deska__na_vysku

Hana Zagorová bude také jednou z hvězd galakoncertu k nedožitým 80. narozeninám hitmakera Karla Svobody, který se chystá 19. prosince v Hudebním divadle Karlín.

Multilink: https://lnk.to/HanaZagorovaJaNemamStrach

Podívejte se na upoutávku zde:

https://www.youtube.com/watch?v=kni2QkKe4Us

Více infa: www.zagorovahana.cz

Zagorova_2018_CD_HD

Foto: Supraphon / František Jirásek