Ženy v pokušení 1. května na Primě

V neděli 1. května ve 20.15 hodin se mohou diváci televize Prima těšit na oblíbenou a úspěšnou komedii Ženy v pokušení. Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života.

Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství, tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné, a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději.

Zajímavosti:

  • Jde o první film natočený podle námětu Jiřího Vejdělka.
  • V roce 2010 šlo o nejnavštěvovanější film v kinech, vidělo ho 1,23 milionu diváků.
  • Při rozpočtu 25 milionů v českých kinech utržil 123,8 milionů Kč.
  • Eliška Balzerová získala za svou roli Českého lva za ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film byl také nominován v kategoriích ženský herecký výkon v hlavní roli (Lenka Vlasáková) a nejlepší hudba (Jan P. Muchow).
  • Strašnické krematorium, ve kterém se koná Vilmin pohřeb (Eliška Balzerová), umožňuje nahlédnutí na zesnulého pouze v místnosti k tomu určené, nikdy v prostorách obřadní síně, jako je tomu ve filmu. V prostorách síně je rakev vždy zavřená, a navíc na katafalku, nikde jinde.
  • K filmu vznikla i skladba Slunce v duši od skupiny Nightwork. Vznikl také klip se záběry z filmu, ale samotná píseň ve filmu nezazní. Skladbu později zpíval Vojtěch Dyk na koncertech kapely Nightwork, ale zajímavostí je, že píseň nepatří k postavě, kterou ve film hrál on, ale Jiří Macháček.
  • V roce 2013 vznikla muzikálová verze filmu, jejíž režie se opět ujal Jiří Vejdělek a autorem hudby byl František Soukup ze skupiny Nightwork.
  • Lenka Vlasáková a Vojta Dyk hrají ve filmu partnery, které dělí velký věkový rozdíl. Zajímavostí je, že si oba hlavní představitelé našli podobné věkové typy. Vojta Dyk má o pár let starší přítelkyni Tatianu Vilhelmovou a Lenka Vlasáková si našla o pár let mladšího partnera Jana Dolanského.
  • Natáčení filmu probíhalo v září a říjnu 2009 v Praze a v okolí Jablonného v Podještědí. „Nechť jsou Ženy v pokušení romantickou, pikantní i citlivou komedií, kterou složím hold ženám za jejich lásku, obětavost, toleranci a geniální schopnost najít během tří sekund ve staromládeneckém bytě pár odpovídajících čistých ponožek,“ přeje si dojatě režisér Jiří Vejdělek.

Foto: TV Prima