Zemřel Václav Sloup, traktorista z Chalupářů

Do hereckého nebe odešla další z hereckých legend. O víkendu zemřel Václav Sloup, jenž ztvárnil bezpočet rolí ve filmu, televizi i na jevišti. Diváci si ho pamatují také ze seriálu Ulice, kde si zahrál hrobníka Bartáka, se kterým se po manželově smrti sblížila Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová). Václav Sloup dal své postavě neobyčejně lidský rozměr. Jeho laskavý úsměv, dobrosrdečnost a dobrá nálada nám pokaždé, když přišel do ateliérů, projasnily den.


„V Ulici se Václav Sloup naposledy objevil před pěti lety. Přesto nás jeho skon hluboce zasáhl. Bylo nám ctí s ním spolupracovat. Vzpomínáme na něj jako na skvělého herce, báječného kolegu a nádherného člověka,“ říká k smutné události producentka seriálu Ulice Monika Hasmanová.
Mezi známé role Václava Sloupa patří například Mažňák v televizním seriálu Záhada hlavolamu nebo řidič Čahoun ve filmech s Tomášem Holým Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Václav Sloup natočil desítky menších rolí v televizních inscenacích, seriálech i filmech – Bouřlivé víno, Zralé víno, Mladé víno, Svatby pana Voka, Pan Vok odchází, Fešák Hubert, Šéfe, vrať se!, Což takhle dát si špenát, „Já už budu hodný, dědečku!“ či Král Šumavy. Ze seriálů vzpomeňme Ulici, Třicet případů majora Zemana, Arabelu, Nemocnici na kraji města, Ve znamení Merkura, Dynastie Nováků, Tajemství proutěného košíku, Plechová kavalérie, nebo Synové a dcery Jakuba skláře nebo Chalupáře, ve kterých vytvořil postavu traktoristy, který amatérsky maluje obrazy…. Sloup hrál i v televizních pohádkách mimo jako například Láďo, ty jsi princezna, Loupežnická pohádka či Koloběžka první. Naposledy před kamerou stál v roce 2011, kdy účinkoval v povídkovém televizním seriálu Čapkovy kapsy.
Václav Sloup žil za Prahou v penzionu pro důchodce, byl rozvedený a měl dceru a dvě už dospělé vnučky.

Autogram Václava Sloupa zde:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=269675506553449&set=a.148882441966090.1073741827.138765072977827&type=1&theater

Foto: TV Nova