Zdeněk Svěrák představil Buřtíka a Špejličku

Novou audioknihu Supraphonu Pan Buřtík a pan Špejlička představil její autor herec, scenárista a prozaik Zdeněk Svěrák. V loňském roce vydal Albatros s velkým úspěchem knihu Zdeňka Svěráka Pan Buřtík a pan Špejlička. Dva příběhy komických přátel napsal Zdeněk Svěrák kdysi svým malým dětem, poslední povídku dokončil dodatečně v minulém roce pro knižní vydání.


Žertovné příhody legračních druhů jsou určeny všem dětem, snadno jim však podlehnou i dospělí, protože řada jinotajů hovoří jenom k nim. Hravost a vtip Svěrákových nápadů uchvátí a jeho způsob sdělení pobaví všechny generace.
Autor je v tomto případě jedinečným a nejlepším interpretem nové audioknihy. Mluvené slovo zde vhodně doplňuje hravá hudba Jaroslava Uhlíře. Audioknihu, tak jako knižní vydání, doprovází ilustrace Jiřího Votruby. Při křtu premiérově zazněla i píseň Pan Buřtík a pan Špejlička s hudbou Jaroslava Uhlíře.
S vydavatelstvím Supraphon spolupracuje Zdeněk Svěrák od roku 1977, kdy na gramofonových deskách začaly vycházet nahrávky her Divadla Járy Cimrmana. V roce 2007 převzali Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak za 1 060 000 prodaných zvukových nosičů Milionovou desku Supraphonu. Na podzim roku 2010 vydal Supraphon v kompletu sedmnácti CD všech patnáct her Divadla Járy Cimrmana, které jsou navíc doplněny i o dosud nevydané nahrávky. S úspěchem vyšly v autorské interpretaci na CD i Svěrákovy knihy Povídky a Tatínku, ta se ti povedla.

Foto: Supraphon.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353