Zdeněk Pohlreich: Nechci jíst rybu a salát čtyři dny

Český šéfkuchař a gastronom sledoval bedlivě hosta v televizním studiu, s nímž si moderátoři Suchánek a Genzer povídali, než přišel na řadu on. Zdeněk Pohlreich se pak bavil stejně dobře za kamerami jako před nimi. A jako host televizního pořadu TGM tedy Talkshow Geni a Míši odpověděl i na několik otázek.


Víte, co vás tu dnes čeká?
Vůbec netuším. Přišel jsem, abych se propůjčil k čemukoliv, abych přispěl ke kvalitě pořadu. Jeden díl jsem viděl, tak mám trochu představu, do čeho jdu, ale nevím, co si na mě moderátoři vymyslí. Uvidíme, nechám se překvapit.

V pořadu Česko vaří s Pohlreichem živě jste spojil vaření a zábavu. Nemáte chuť pustit se do pořadu, který by byl ještě víc zaměřený na zábavu?
Nevím, jestli bych to uměl, bavit lidi je velice těžká disciplína a není jednoduché udělat takový pořad tak, aby šlapal a nebyl špatný. Snažil jsem se pořad Česko vaří s Pohlreichem živě udělat hodně zábavně, aby to byla spíš show než kulinářský pořad. Byla to pro mě důležitá zkušenost, rád jsem si to vyzkoušel. Já se rád nechám bavit, ale sám se do toho pouštět nebudu. Myslím, že to není má parketa, od toho jsou tu jiní.

Čím se rád necháte bavit?
Sem tam se podívám na seriál, na sport. Nemám moc rád různé estrády.

Na stolku vidím talířek s lineckým. Pečete vánoční cukroví?
Nepeču. Nejsem moc velký pekař a do cukroví se už vůbec nepouštím.

Jak budete trávit Vánoce?
Původně jsem přemýšlel, že bych někam odjel, ale asi budu doma.

Dárky už máte nakoupené, nebo je teprve sháníte?
Já dárky nesháním. Vím, co chci komu dát a budu se snažit mu to dát, ale rozhodně nelítám zběsile po krámech. Už jsem velký kluk.

Když jste byl malý kluk, co jste si nejvíc přál?
V patnácti jsem dostal kytaru, z ní jsem byl opravdu hodně nadšený, byl to krásný dárek. Celé dětství jsem si přál dva dárky – kolo a autodráhu. Nedostal jsem ani jedno ani druhý, protože za mého dětství nebylo tolik hraček na výběr a u nás doma nebylo ani moc peněz. Kolo jsem si pak koupil sám jako dospělý, autodráhu ne. Já přehnané nakupování dárků a vánoční šílenství nemám rád. Na Vánocích přece nejsou důležité dárky, víc se mi líbí zahraniční pojetí svátků, kdy se jdou lidi někam dobře najíst a užijí si krásný večer, místo aby sháněli za každou cenu nějaké veledary a zbytečně se stresovali.

Kdo u vás bude připravovat slavnostní večeři?
Štědrovečerní menu připravím já a bude tradiční, polévka a kapr se salátem. Ale uvařím jen přiměřené množství, nemusím to jíst čtyři dny. (smích)

Foto: TV Prima