Zdeněk Godla jako zabiják Zola: Člověk musí mít hodně tváří, když chce být herec

Již dnes, ve čtvrtek 5. srpna, zamíří do českých kin dánský thriller Marco, pátý díl filmové série Oddělení Q, která už osm let vzniká podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. Prvním filmem série byla Žena v kleci, kterou do českých kin uvedla v roce 2013 distribuční společnost Aerofilms. Od té doby si série Oddělení Q vybudovala pevnou fanouškovskou základnu. Zatím poslední film série, Složku 64, vidělo v roce 2019 jen v kinech 25 000 diváků.

Pátý film Marco vznikl pod novou produkční společností Trust Nordisk. Adaptace pětisetstránkového románu se ujal zkušený tvůrčí tým ve složení producent Mikael Rieks a režisér Martin Zandvliet, jež stojí také za snímkem V písku – Příslib svobody, (Dánsko, Německo 2015), který má na svém kontě nominaci na Oscara.

Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem (Ulrich Thomsen) a jeho asistentem Asadem (Zaki Youssef) se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, napojené na ty nejvyšší kruhy dánské společnosti. Stopy zločinu vedou až do České republiky a ve filmu můžeme ve výrazných rolích vidět také české herce: Luboše Oláha v titulní roli čtrnáctiletého Marca a Zdeňka Godlu jako vůdce gangu Zolu.

Právě se Zdeňkem Godlou jsme si popovídali hned po pražské projekci, na které viděl Marca úplně poprvé. „Je to super film, zajímavej, temnej. Jsem tam docela drsnej,“ řekl. Jaké byly jeho další bezprostřední dojmy, jak se na roli připravoval s kaskadéry nebo co bylo pro něj na natáčení nejnáročnější, na to se můžete podívat ve videorozhovoru:

 https://youtu.be/I6UVmqZnldE

Oddělení Q hitem ve filmové i knižní podobě

První díl knižní série Oddělení Q spisovatele Jussiho Adler-Olsena (Žena v kleci) spatřil světlo světa v roce 2007 a dosud se dočkal sedmi pokračování – Zabijáci (2008), Vzkaz v láhvi (2009), Složka 64 (2010), Marco (2012), Nesmírný (2014), Selfies (2016) a dosud poslední díl Oběť 2117 (2019). Knižní série získala řadu ocenění a stala se dánským i celosvětovým bestsellerem. Celosvětově se jí prodalo již více než 20 milionů výtisků.

I v České republice jsou knihy ze série Oddělení Q bestsellerem. Již řadu let je vydává nakladatelství Host. Knihy ze série Oddělení Q vycházejí také jako audioknihy u vydavatelství OneHotBook.

Více infa: www.oddeleniq.cz

 

Marco | The Marco Effect

drama / thriller, Dánsko 2021, 125 min

SYNOPSE: Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky.

režie: Martin Zandvliet

scénář: Anders August

kamera: Aske Alexander Foss

střih: Per Sandholt & Per K. Kirkegaard

hrají: Ulrich Thomsen, Zaki Youssef, Sofie Torp, Zdeněk Godla, Luboš Oláh

více informací o filmu: www.aerofilms.cz/marco

 

Foto: www.aerofilms.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353