Zagorová si na slovenském turné nemůže přispat. Kvůli manželovi musí vstávat už v sedm ráno

Koncerty Hany Zagorové s Petrem Rezkem a s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka byly dlouho dopředu beznadějně vyprodané a v Trenčíně, Prievidzi, Martině a Žilině na Hanku čekalo tento týden nadšené publikum složené doslova ze všech generací, které ji za žádnou cenu nechtělo pustit z pódia. „Na Slovensko se kdykoliv moc ráda vracím, protože tam mám své skutečně věrné a nesmírně temperamentní posluchače, kteří si texty většiny mých písniček během jednotlivých koncertů podobně jako u nás zpívají se mnou. Už teď se těším, až se na Slovensko začátkem října letošního roku vrátím na čtyři koncerty a 2. prosince pak budu koncertovat v Bratislavě. Navíc mám ráda slovenskou kuchyni a teď v Trenčíně jsem ochutnala výtečné brynzové pirohy se slaninou a se smetanou,“ nadšeně vypráví Hana Zagorová.

HZ se svym hitmakerem, sboristou, kytaristou a kamaradem Jirim Brezikem (photo Renata Vesela)

Kdo by čekal, že si po každém z koncertů přispí, velmi se mýlí. Hančin manžel Štefan Margita odletěl 6. května do San Francisca a Hanka, aby si s ním mohla popovídat ještě předtím, než jde Štefan spát, musí, ale ráda, vstávat v sedm ráno. „V San Franciscu je o devět hodin méně než tady a my jsme na sebe tak napojeni, že si prostě několikrát denně musíme zavolat. Jsme spolu sedmadvacet let a každým rokem je to naše propojení silnější. Štefan se zajímá o to, jak se mám, jaké jsou koncerty, co jsem si kde dala dobrého… A mne zase zajímá, jak v sanfranciské opeře probíhají zkoušky Wagnerovy opery Zlato Rýna, ve které Štefan hraje a zpívá roli boha Ohně Logeho. Je to jedna z jeho velkých životních rolí a je v ní vážně senzační,“ rozpovídala se naše Zlatá slavice.

HZ si i cestou do Trencina telefonovala se Stefanem (phoro Renata Vesela)

„V úterý ráno mi vyprávěl, že právě prožil zemětřesení, kdy se klepala všechna světla a lustry v bytě, kde žije. Naštěstí nebylo zemětřesení nijak silné. Jen s s magnitudou kolem 3,6. Už se moc těším, až za ním začátkem června odletím. Do San Francisca to bude už potřetí. Nemůžu se dočkat, až s ním uvidím všechna tři představení Zlata Rýna. A protože má mezi nimi vždy skoro týden volna, uděláme si určitě malý výlet do Las Vegas. Momentálně se rozhodujeme, zda tam půjdeme na koncerty Celine Dion a Eltona Johna nebo na zbrusu nový muzikál o životních osudech Marilyn Monroe,“ pokračuje Hanka ve svém vyprávění.

HZ s kapelnikem Boom!Bandu a se svym manazerem Jirim Dvorakem pred koncertem v Prievidzi (14.05.2018) - (photo Renata Vesela)

V Trenčíně začala Hana Zagorová natáčet dokument, který s ní a o ní připravuje slovenská televize TA3. V natáčení bude pokračovat i příští týden ve studiu hudebního producenta Daniela Hádla, ve kterém zpěvačka připravuje své zbrusu nové album. „Vyjde na konci září a písničky mi na ně napsali mladí, mnohdy sami zpívající, autoři. Například Marek Ztracený, Radúza a Martin Chodúr. A taky Jirka Březík, který už pro mne napsal posluchači stále žádané hity jako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím nebo Navěky zůstane čas. Jirka pro mne píše nejen krásné písničky, ale vystupuje se mnou i na mých koncertech jako sborista a kytarista. Navíc je Jirka na jevišti i úžasný bavič a někdy mám, co dělat, abych nedostala záchvat smíchu,“ prozrazuje Hana Zagorová své nejbližší nahrávací plány.

HZ poprve v San Franciscu (2007)

„Léto budeme jako každoročně trávit se Štefanem se španělské Malaze a snažíme se během prázdnin skutečně nepracovat a jen odpočívat a nabírat síly na nadcházející sezónu. Kvůli vystoupení na Vysočina festu 2018 v jihlavském amfiteátru 7. července ale doslova na otočku z Malagy přiletím. Letním multižánrovým festivalům jsem totiž po liberecké Benátské! přede dvěma lety, a to jsem se jim velmi bránila, přišla na chuť. A tak těsně před odletem do San Francisca vystoupím s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka ještě 2. června na festivalu Okoř se šťávou“, upřesňuje své prázdninové plány zpěvačka, o které vyšla na konci minulého roku výpravná kniha nazvaná Zagorka.

 Aplaudujici publikum na koncerte HZ v Martine (15.05.2018) - (photo Renata Vesela) HZ a Stefan Margita poprve v San Franciscu (2007) Slovenska televize TA3 zacala v Trencine natacet o HZ dokument (photo Renata Vesela) Stefan Margita u lanove tramvaje v San Franciscu (2018) Na koncerte v Martine dostala HZ od svych fanousku tenhle nadherny kolac, ktery taky hned ochutnala (photo Renata Vesela)

Foto: Renata Veselá a archiv Hany Zagorové