Zagorová & Margita: Nikdy jsme spolu nespolupracovali, ale teď přišla doba naše rozhodnutí porušit

Seznámili se před rovnými třiceti lety, a byť se vzali až v roce 1992, těch devětadvacet let jsou stále spolu. A děkují osudu za to, že jejich cesty svedl dohromady! Řeč je o jednom z nejstabilnějších párů tuzemského showbyznysu – zpěvácích Haně Zagorové a Štefanu Margitovi. Jejich láskyplný vztah je plný úcty a tolerance a nedoprovází ho žádné senzace a skandály. Zcela výjimečný a ojedinělý jev v dnešní hektické době, která věří snad na všechno, jen ne na skutečnou a opravdovou lásku.

Od okamžiku, kdy jednou provždy spojili své osudy, se však rozhodli nepropojovat právě své pěvecké kariéry. Hanka kariéru milované popové divy se Štefanovou kariérou mezinárodní operní hvězdy. A byť byli mnohými a mnohokrát přemlouváni ke společným koncertům, nikdy své rozhodnutí společně nekoncertovat nezměnili. A dobře udělali. „Nikdy jsme spolu nespolupracovali,“ říká Hanka. „Bedlivě jsme ale sledovali, jak se tomu druhému daří, jak úspěšný je ve své profesi. Radili jsme si, hodnotili své koncerty a představení. A najednou jsme došli k tomu, že přišla ta správná doba naše dávné rozhodnutí třeba pro jednou porušit“. A Štefan Hanku doplňuje: „Napadlo nás to takřka současně a zjistili jsme, že do toho máme právě teď chuť a těšíme se na to asi nejen my, ale i naše publikum.“

A tak už v říjnu roku 2020 bude všechno jinak! Hanka a Štefan se za doprovodu Velkého orchestru pod taktovkou Jiřího Dvořáka, jehož Boom! Band nebude v tomto orchestru samozřejmě chybět, představí se zcela unikátním koncertním programem Konečně spolu na exkluzivním turné. Scénografem a režisérem zcela ojedinělých koncertů bude Michal Caban. Takové turné tu ještě nebylo a vyvrcholí 3. října 2020 koncertem v největší tuzemské sportovní hale – v pražské O2 Areně. Vedle svých sólových šlágrů a písní nejrůznějších žánrů spojí Hanka a Štefan své nezaměnitelné, charakteristické a na první poslech rozpoznatelné hlasy i v několika duetech.

Výjimečná noblesa, laskavost, vytrvalost, chápající vztah k lidem, pracovitost, píle, neúnavný elán, spolehlivost, odpovědnost, obrovské zaujetí pro věc, zvídavost po všem novém a neskutečná úcta k jejich publiku udělaly z Hanky Zagorové a Štefana Margity populární zpěváky České a Slovenské republiky. Hvězdy zcela ojedinělé, jakých nebylo, není a nebude v obou republikách nikdy dost.

O autorech:

Zpěvačka, herečka, textařka a scénáristka Hana Zagorová je díky bezmála jedenácti milionům prodaných desek nejprodávanější českou zpěvačkou všech dob. Je majitelkou devatenácti Platinových a Zlatých desek za úspěšné prodeje zvukových nosičů se svými písněmi. Stala se devítinásobnou Zlatou slavicí. Své posluchače má doslova v každé generaci. Nazpívala bezmála osm set písní, k sedmasedmdesáti z nich si sama napsala text a v roce 2006 vydala knihu svých básní a písňových textů Milostně. Jako scénáristka má na svém kontě osm dílů televizního recitálu Dluhy Hany Zagorové a devětatřicetidílný noční televizní live pořad Když nemůžu spát, který v letech 1993–1998 i sama moderovala a zvala si do něj nejen herce a kolegy zpěváky, ale především odborníky ze světa zdravotnictví a lékařství. Absolventka brněnské JAMU zazářila v televizní inscenaci dramatu Vladislava Vančury Josefína a v dnes už kultovní filmové hudební komedii Trhák, byla hvězdou muzikálů Jack Rozparovač a Mona Lisa. Už v době jejích ostravských začátků jeden z jejích objevitelů, František Trnka, v souvislosti s ní zavedl termín beatový šanson. A hudební publicista Jiří Černý ji už v polovině 70. let ne náhodou nazval skutečnou kněžnou zpívaného českého slova. Kolegové a přátelé a pochopitelně její publikum mají Hanku rádi jako zpěvačku i jako člověka. Laskavého, moudrého, charakterního, ochotného vždy pomoci a potěšit, nesmírně empatického. Čím to je? Určitě v upřímnosti Hany Zagorové. Že v tom, co dělá, nikdy nebyl žádný kalkul, žádná rafináda. Publikum zpěvačku právě za tuto upřímnost miluje a bezezbytku jí věří.

Rodák z Košic Štefan Margita je slovenský tenorista žijící od roku 1986 v Praze. Podařilo se mu to, co jen málokterému tenoristovi ze střední Evropy. Mnohokrát s velkým úspěchem vystoupil v newyorské Metropolitní opeře, v milánské La Scale a v londýnské Královské opeře v Covent Garden a je nejen díky svému vpravdě andělskému hlasu pravidelným a vítaným hostem těch nejprestižnějších operních domů na světě (např. v Chicagu, Paříži, Madridu, San Franciscu…). Doma i ve světě ho proslavily především role v operách Petra Iljiče Čajkovského, Modesta Petroviče Musorgského, Leoše Janáčka, Albana Berga, Benjamina Brittena a Richarda Wagnera. V současnosti je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Poloboha Ohně Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna na světě. V tuzemsku vydal tři nadžánrová alba, za jejichž úspěšný prodej obdržel Platinovou a Zlatou desku firmy Supraphon.

Hana Zagorová & Štefan Margita

Konečně spolu

Boom! Band & Classic Orchestra řídí Jiří Dvořák

Režie: Michal Caban

02 Arena Praha, 3.října 2020 od 19 hodin

Foto: Ságl Production / Anna Kovačič


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353