Zagorka má svou tašku! Jak se vám líbí?

Devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová nebo také její pěvecká kolegyně Anna K., moderátorka Lucie Borhyová, skupina Chinaski, nebo zpěvák Janek Ledecký se rozhodli zapojit do kampaně bojující proti zbytečnému plýtvání plasty. Pro obchodní řetězec Penny každý z nich vytvořil originální design tašky a doplnil jej svým sloganem. Zapojení se do boje proti jednorázovým plastům bylo pro všechny zúčastněné samozřejmostí, protože každý z nich přirozeně plasty třídí a snaží se tak alespoň trochu planetě ulevit. Používáním plátěných tašek jen od počátku letošního roku zákazníci Penny ušetřili na 10 000 000 jednorázových igelitek. Ročně se tedy díky tomuto kroku nedostane do přírody až na 700 tun plastu.

„Buďme šetrní k přírodě,“ píše na zadní straně tašky Hana Zagorová. Michalovi Malátnému z kapely Chinaski na naší planetě velice záleží hlavně kvůli budoucnosti jeho dětí: „Pokud nebudeme plasty třídit, tak se v nich za chvíli naše děti utopí a to opravdu nechceme,“ uvedl Malátný. Taška skupiny Chinaski je inspirována písničkou s pracovním názvem Kapradí z připravované desky, která vyjde na podzim. „Na tašku jsme napsali část našeho textu zachraňme alespoň kapradí pro ty, co nás tu nahradí. Přišlo nám to jako hezký vzkaz, který nabádá k tomu, abychom v tom planetu nenechali samotnou a trochu jí pomohli. No a moje žena k tomu nakreslila krásné kapradí,“ doplnil zpěvák.

To Janek Ledecký do projektu zapojil svého syna Jonáše, který se živí jako výtvarník. „Jelikož recykluju, tak jsem použil ilustraci, kterou jsem kdysi dělal pro Jankovo album a jen ji trochu doupravil. Pak jsme si spolu sedli a vymýšleli, která jeho písnička má takový slogan, který by se k tématu třídění nejvíc hodil. Vyhrálo heslo Nikdy to nevzdám,“ popisuje Ledecký rodinnou spolupráci.

„Nejde jen o nás, ale o přírodu jako takovou. Po celém světě plasty ničí přírodu, otravují oceány, zamořují lesy. Můžeme dělat, že to nevidíme, ale tuny nerecyklovatelných plastů ničí zemi pro nás i pro zvířata. Nechci, abychom žili v takovém světě, proto je pro mě samozřejmé jakoukoliv takovou aktivitu podpořit,“ uvedla k tématu zpěvačka Anna K.

Penny se boji proti jednorázovým plastům věnuje dlouhodobě. První kolekce originálních bavlněných tašek byla představena na počátku letošního roku a její design vytvořili Ivana a Karel Gottovi, Monika a Leoš Marešovi, Tatiana a Vojta Dykovi, trio 3v1 a skupina Lucie. Součástí boje proti plastům jsou nejen tašky z alternativních materiálů, ale Penny také jako první nabízí od počátku roku unikátní ovosáčky, pytlíky na ovoce, zeleninu či pečivo pro opakované použití. Nová série limitované edice tašek Penny je ve všech Penny Marketech po celé České republice k dispozici do poloviny srpna.

„Ten plast je fakt nestravitelnej…“

Anna K. + její pes Gaston

 

 „Děti jsou naše budoucnost.

Chraňme si naše prostředí.“

Lucie Borhyová

 

„Zachraňme aspoň kapradí

pro ty, co nás tu nahradí!“

Chinaski

 

„Nikdy to nevzdám!“

Janek Ledecký

 

„Buďme šetrní k přírodě.“

Hana Zagorová

 

#dostbyloplastu

#omezujemespotrebuplastu

 

Foto: Penny Market

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353