Za soundtrackem filmu Vyšehrad: Fylm stojí písničkář a stand-up komik Vojtaano

Posledních několik týdnů dominuje českým kinům česká komedie o eskapádách fotbalisty Julia »Lavi« Lavického, kterého vystihují slova »génius i dylina« z titulní písně Lavina. Právě novou verzi s názvem Lavina 2020 a další songy, které můžete ve »Fylmu« slyšet má na svědomí český písničkář, zpěvák a stand-up komik Vojta Záveský alias Vojtaano. Mezi zcela novými skladbami, složenými pro stříbrné plátno, můžete slyšet i Vojtaanovu starší tvorbu, která ale do Vyšehradu zapadá a podtrhuje děj komedie.

„S tvůrci filmu jsme se hned na začátku shodli, že hudba by měla být hlavně současná, energická, a místy i šílená, stejně jako hlavní hrdina – Lavi.“

Novinkám soundtracku dominuje song s názvem Nikdo který Vojtaano natočil společně se zpěvačkou Pavlou Zeman. „Song Nikdo hraje ve filmu podstatnou roli, jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. Přesto, že se jedná trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se pak skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí…“ komentuje pozadí singlu Vojtaano.

Nikdo se i měsíc od premiéry Vyšehrad: Fylm stále drží v žebříčku nejsledovanějších hudebních videí v České republice platformy YouTube a brzy pokoří hranici čtvrt milionu přehrání. Na hudební streamovací službě Spotify sklidily všechny skladby soundtracku už více než 1,3 milionu přehrání. Úspěch singlů a skladeb ze soundtracku je vidět i na sociální síti TikTok, kde se kromě titulní písně Lavina a singlu Nikdo v žebříčku uživateli používaných skladbách na horních příčkách pohybuje i Vojtaanův hit Budulínek vs. Galantní Jelen a výrazný track Máš koks?!

„Dovolili jsme si místy hudební doprovod i záměrně shodit, zparodovat. Dojemné momenty jsme podpořili přehnaně jemnou orchestrální hudbou, nebo třeba linkou zahranou jen na ukulele. Záporní hrdinové mají svůj temný hudební motiv, Laviho noční eskapády zas doprovází klubová muzika,“ dodává Vojta Záveský alias Vojtaano, kterému s finální podobou hudby pomáhala tradiční sestava – Ondřej Žatkuliak, Daniel Vrba, Petr a Pavla Zemanovi.

Songs by Vojtaano – Vyšehrad: Fylm je dostupný na CD i na všech digitálních službách. Vyšehrad: Fylm míří i do slovenských kin, kde měl premiéru 19. května.

Songs by Vojtaano – Vyšehrad: Fylm na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/VojtaanoVysehradFylm

 

Na klip Nikdo se můžete podívat zde:

 https://youtu.be/gveTraBqbD4

 

Foto: Warner Music

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353