Z Davida Gránského se v ZOO stává fackovací panák

Albert Polák si nejde pro facku daleko a ve většině případů si ji právem zaslouží. Jeho představitel David Gránský tak prožil několik intenzivních dní, kdy se na place stal otloukánkem. Nakonec ale vždy odcházel domů s úsměvem a vtipnými historkami.

Albert už se neštítí jakéhokoli podrazu, tak není divu, že se mu občas vrátí i s úroky. A kupodivu mu ty úroky vrací jeho kolega a souputník Pavel Nečas coby Lubor Brázda, se kterým byl na začátku děje jedna ruka. Jednoho dne těm dvěma rupnou nervy a bitka v kanceláři ZOO se rozjede na plné obrátky. „Požadavek byl, že rvačka s Pavlem měla skončit na zemi. Začínalo to tím, že jsem ho hodil na matraci, která byla připravena na podlaze. To jsem splnil a měli jsme se prát, tahat, trhat si sako… Když jsme to jeli asi potřetí, tak režisér řekl Pavlovi, zda si uvědomuje, že by měl vyhrávat. To mě trošku potěšilo a musel jsem se upozadit, protože já to nevěděl. Myslel jsem si, že se máme tahat a celou dobu to vypadalo, že mám navrch, což jsem neměl mít. Musel jsem trochu potlačit svou sílu,“ popisuje natáčení David Gránský, který pak už při dalších pokusech ubral na síle.

„Bylo vyčerpávající jet takovou bitku čtyřikrát za sebou. Je to tak, že když máte dostat facku, tak je to pořád herectví – a myslím si, že ani já, ani Pavel nejsme atomoví herci. Ti neznají míru a trochu zapomínají, že existuje nějaké herectví, a jdou do těch věcí naplno. Když do mě Pavel trochu šťouchne, já už ten let a pád dohraju. Pokud se dávají facky, tak já si rád nechám dát pravou, pokud to jde,“ vysvětluje fígle seriálový Albert, ze kterého se stává negativní postava non plus ultra. „Vzpomínám si, že se to natáčení sešlo tak, že jsem několik rvaček točil v jednom období. Dával jsem ránu Láďovi Hamplovi, který utíkal ze ZOO. Následně mě zmlátil nějaký kolega Šimona Biliny. Další byla bitka s Pavlem Nečasem a facka od Romana Zacha. Vše se točilo během dvou týdnů. Říkal jsem si, co se děje? Proč se Albert neustále pere?“

Poslední díly si tak David Gránský užíval a vybil energii tak moc, že to nepřežil gauč v kanceláři. „V dalším díle, kde se s Pavlem opět do sebe pustíme, nás od sebe odtrhuje Roman Zach. Ten, aby Alberta uklidnil, dá mu facku. Naštěstí se Roman jen napřáhl a já opisoval tu trajektorii a padal do gauče, který jsem následně rozbil. Od Roman a jeho ruky by mi uletěla hlava, to jsem neriskoval. Jak jsem padal na gauč, ulomila se mu noha, rozbil se a spadl jsem z něj. Když se to točilo podruhé, už ho museli rekvizitáři podepírat a já padal opatrněji,“ přiznává nehodu herec, který to celé završil pohlavkováním Pavla Nečase. „Na přání pana režiséra jsem musel Pavlovi dát opravdový pohlavek. Myslel jsem, že to bude jen jako a ten zvuk – plesknutí, se dodá, ale omyl. Opakovalo se to několikrát, ale nebojte, byl jsem mírný,“ směje se David, který má teď v seriálu v oku Tes v podání Barbory Černé, ale na rande chodí i s její sestrou – dvojčetem Izy, tedy Lucií Černou. O tom, že jsou dvě, nemá Albert ani nikdo v ZOO ponětí, na rozdíl od Davida. „Hraju s oběma, na place je mi s nimi fajn a nepletu si je. Nechápu, jak se to někomu může stát. Lucka je vyšší než Bára a každá má i jiný hlas. Mají rozdílné nosy. Hrál jsem s nimi už v jiném seriálu a znám je přes deset let. Takže ne, nepletu si je,“ usmívá se herec, který slibuje, že Albert rozhodně s podrazy nekončí.

Foto: TV Prima