Yvetta Simonová oslaví 85! Víme jaký dostane dárek!

Zpěvačka Yvetta Simonová oslaví v pondělí 4. listopadu 2013 neuvěřitelnou pětaosmdesátku! Hudební vydavatelství Supraphon jí již nyní dalo dárek – Zlatou kolekci, která na třech CD mapuje její bezmála šedesátiletou hudební kariéru, která stále trvá.


Yvetta Simonová začínala jako herečka na bratislavské Malé scéně. Působila postupně s orchestry Jiřího Procházky, Zdeňka Bartáka a hlavně Karla Vlacha, který se stal i jejím partnerem v soukromém životě. Jako zpěvačka a herečka vystupovala v Divadle Na Fidlovačce a v Hudebním divadle Karlín. Proslula jako sólistka (Já jsem zamilovaná, Lampióny…) i v duetech s Milanem Chladilem (Děti z Pirea, O nás dvou, My dva a čas…). Vždycky byla perfekcionistka, oblíbená po celá desetiletí u širokých vrstev spíše konzervativnějšího publika. Jen u Supraphonu natočila přes pět stovek písniček.


Úspěšnou uměleckou činnost Yvetty Simonové mapuje 3CD Zlatá kolekce, kterou Supraphon vydá v pátek 25. 10. 2013. Obsahuje celkem 73 nahrávek, které dokumentují její nezaměnitelný hlas a projev v proměnách času: první písnička pochází z roku 1956.
Yvetta Simonová je dnes již bezpochyby legendou. Bývá oblíbenou partnerkou v duetech. Na novém 3CD jsou její slavné duety s Milanem Chladilem i s Richardem Adamem. Na tomto výročním výběru se podařilo sestavit to nejúspěšnější, nejzajímavější a dokonce i dosud nikdy nevydané.


Zlatá kolekce Yvetty Simonové znovu dokazuje, jak zpěvačka hladce zvládla přechod z doby, kdy vokalisté byli spíše pouhou součástí orchestru, do postavení sólové hvězdy. Simonová stojí mimo pomíjivé kategorie a škatulky. Vytvořila si vlastní, sympatický a velmi ženský styl. Desítky jejích hitů především ze šedesátých a sedmdesátých let obstály navzdory měnícím se hudebním trendům.

Foto: Supraphon / Martin Kubica, Supraphon