Vzpomínáte na moderátorku Markétu Mayerovou? Takto dnes vypadá!

S blížící se vidinou jara a postupného odhazování zimních svršků, většina z nás trpce lituje zimního přejídání. V době, kdy se skrýváme do péřových bund a kabátů si totiž často dopřáváme nejrůznější sladké i slané lahůdky, které s naší postavou »zacvičí«. Už řadu let zapomenutá moderátorka Markéta Mayerová se ovšem do jarního detoxu pouštět nemusí. Již několik let dělá pravidelnou očistu organismu ještě před zimou, jak se svěřila během finálového večera charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Potom je jí samozřejmě líto shozené kilogramy díky neukázněnému stravování nabrat zpět. A jak se k tomuto postupu vlastně dostala? Za vším stojí sádlo!

Fit_Futurum_6793
„Jarní hubnutí nemám ráda. S nadcházejícím jarem je totiž každý nespokojený se svou postavou, a tak fitness centra praskají ve švech,“ vysvětluje Markéta Mayerová, která několik let hubla. „Naštěstí mám na to svou vlastní metodu, kterou už léta úspěšně aplikuji. Nechci to ani nazývat dieta, to by pak nefungovalo. Je to spíš takový odlehčující program, na který najíždím dokonce už po Halloweenu,“ uzavírá Mayerová.
A kdy přišel prvotní impuls? Markéta s kamarádkou dříve jezdila na zabíjačky, ze kterých si jednou přivezla domů osm kilogramů sádla, které chtěla následně upravit na nejrůznější domácí lahůdky. „Když jsem doma uviděla celou tu masu ležet ve vaničce, nebyl to moc hezký pohled. Navíc mě napadlo, že tahle hmota představuje přesně to, co potřebuji zhubnout. A rozhodnutí bylo na světě a stal se z toho pěkný zvyk. Všechno to vynaložené úsilí je mi pak líto zahodit, a tak se snáze kontroluji,“ vysvětluje Mayerová.
Odlehčující kúra má nejrůznější podoby, podle potřeby i toho, jak se moderátorce zrovna chce. Občas je to detoxikace pomocí čajů, jindy klasická dieta nebo důsledné dodržování pravidelné stravy a vynechání pozdních večeří a pití vína.
Markéta Mayerová se zúčastnila finálového večera charitativního projektu Hejbejte se a tancujte s Hankou Kynychovou. Ten byl nejen ve znamení zdravého pohybu, ale i vyvážené stravy. Hlavním partnerem se totiž stal výrobce široké škály zdravých a chutných müsli tyčinek Fit. Ty si oblíbila i Markéta Mayerová. „Müsli tyčinky Fit do mého plánu ideálně zapadají. S pravidelným stravováním mám totiž problémy. Často nesnídám ani nesvačím a v mezičase stráveném na cestě za pracovními záležitostmi mě to svádí zastavit na benzínové pumpě a deficit vyřešit třeba nezdravou bagetou,“ říká. „Taková Fit müsli tyčinka v praktickém balení, kterou mám po ruce, v kabelce nebo v autě výborně vyřeší rychlé dodání energie,“ uzavírá kdysi populární hvězdy televize Nova.

Foto: Fit Futurum