Voxel vystoupí v Praze s Cimbálovkou ve folklórním duchu

Zpěvák a písničkář Voxel v rámci své podzimní #PopFolklorTour navštívil celkem devět měst po celé České republice. Voxel na turné vystoupil společně s Cimbálovkou. Bylo to tak poprvé, co měli fanoušci šanci zažít a slyšet cimbálovou muziku a pop v podání Voxela. Diváci uslyšeli jeho písně přetvořené do netradičních aranží, a to ve folklorním pojetí, ve kterém se ponesla i následná afterparty. Ta proběhla vždy pod pódiem, a protože k cimbálovce neodmyslitelně patří dobré víno, mají se pražští fanoušci v úterý 5. prosince od 20 hodin v Lucerna Music Baru na co těšit!

VOXEL_Cimbalovka

Po loňském společném turné s Pokáčem se zpěvák Voxel (vlastním jménem Václav Lebeda) rozhodl letošní turné uspořádat společně s cimbálovou muzikou. Doprovázet ho budou troje housle (Václav Kopelec, Vojtěch Halaš, Michal Grossmann), viola (David Vašulka), cimbál (Michal Procházka), violoncello (David Krompolc) a kontrabas (Ondřej Mikulka). Sám Voxel zahraje na kytaru a ukulele. Spojením s cimbálovou hudbou navazuje čtyřiadvacetiletý zpěvák na období, kdy působil v punkrockové kapele, jejíž bubeník byl zároveň houslistou v úspěšné cimbálové muzice Pramínky a Voxel navštěvoval její koncerty. „Další důvod je ten, že bych rád lidi přesvědčil, že cimbálovka není dechovka a může bavit i mladší ročníky,“ vysvětluje Voxel.

Voxel s Cimbálovkou

Na turné zazněly popfolklorní aranže zpěvákových písní z obou alb, ale také nové songy a několik písní lidových. Nevšední nápad propojení moderní hudby s tradičním cimbálem není to jediné, co návštěvníky koncertů čekalo. Po koncertě byl vždy pro diváky připravena pod pódiem »folklorní afterparty«, při které docházelo na improvizaci a na písně podle přání posluchačů. Sami návštěvníci tedy měli možnost ovlivnit, co uslyší a být součástí samotného vystoupení. Ve spolupráci s vinaři z Velkých Pavlovic byla na všech koncertech připravena ochutnávka vína. Své turné Voxel rozjel 25. října v Ostravě a zakončí ho 5. prosince, kdy vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Plakat PopFolklorTour

O Voxelovi:

Do povědomí veřejnosti vstoupil Voxel se singlem V síti v roce 2012. V roce 2013 byl vyhlášen objevem roku na hudebních cenách Óčka. Jako objev roku byl několikrát nominován i v rámci cen Český slavík Mattoni a v roce 2014 vyhrál v kategorii Hvězda internetu. Jeho debutové album All Boom! vyšlo v květnu 2014. Další album vyšlo v září 2015 pod názvem Motýlí efekt.

Zpěvák Voxel

Foto: Archív Voxela