Vojtěch Kotek: S Jirkou Mádlem je to jako jízda na kole

Víte, co mají společného Leonardo da Vinci, Vojtěch Kotek a Jiří Mádl? Nejen, že všichni tři muži patří mezi ty všestranně nadané jedince, nyní se diváci s oblíbeným hereckým duem budou vídat v novém pořadu, jehož název se inspiroval právě jménem proslulého vědce a experimentátora Leonarda da Vinciho. První díl naučně zábavného pořadu davinci uvidíte dnes, ve čtvrtek 19. ledna, ve 21.35 hodin na Primě.

01 davinci (99)

V pořadu davinci se lidé hodně dozvědí a občas se budou pěkně divit. Je něco, co jste si jako dítě myslel, a ono to bylo jinak?
No, prakticky všechno!  Především jsem si ale myslel, že Vinnetou a Old Shatterhand jsou opravdoví, reálně zažívaj všechna dobrodružství a kolem nich pobíhají lidi se stejnýma kamerama, jakou měl tehdy táta, a filmují je. Jediný, co mi nesedělo, že si jich nikdo z těch indiánů nevšímá a nemá tendence je taky skalpovat.

02JAN_9666_01

Co vám dávalo ve škole nejvíc zabrat?
Rozhodně matika. Nějak jsem si za všemi těmi čísly nikdy nedovedl představit něco hmatatelného, a to mě demotivovalo. Na druhou stranu je pravda, že u fyziky a chemie jsem si to sice někdy představit dovedl, ale můj problém to vlastně moc nevyřešilo.

Který obor kromě filmu vás nejvíc zajímá?
Určitě historie a pak asi biologie. Příroda, říše zvířat a rostlin a to, jak dokonale a propojeně to celé umí fungovat. Občas tomu systému sice člověk hodí klacek pod nohy, ale na přírodu stejně ve výsledku nemá. Ale musím říct, že takové ty úvahy o vesmíru, nekonečnu a černých dírách ve mně už od malička vyvolávají úzkost a depresi z vlastní smrtelnosti.

01 davinci (36)

Jak se těšíte na další spolupráci s Jirkou?
S Jirkou je to jako jízda na kole. Odmala to umíte, víte, že můžete vždycky nasednout a jet a ono to půjde. Akorát čím je člověk starší, je obtížnější ho na to kolo dostat. Ale když už na něm sedí, tak to frčí! 

Jak vzpomínáte na vaši první spolupráci, když jste točili Snowboarďáky?
Slovo »spolupráce« mi přijde možná trochu přehnané. Myslím, že to naše blbnutí nemělo tehdy s prací moc společného, a možná proto to zafungovalo. Každopádně se na to popravdě už moc nepamatuju, je to přeci jen už dvanáct let. 

Jak se od té doby podle vás Jirka změnil? A jak vy?
Myslím, že jsme se moc nezměnili. Snad někam trochu posunuli nebo jsme se vyvinuli. Ukázalo se, že nás oba baví a zajímá víc oborů a že máme určitou drzost, ale hlavně vůli, svých cílů dosahovat. Povahově jsme oba pořád stejní. Jeden takový, druhý makový, ale nezávisle na sobě se podle mě přistihujeme při tom, že cosi v nás je skoro identické.

Kdybyste měl Jirku popsat třemi slovy, jaká by to byla?
Malý velký hokejista.

01 davinci (70)

Čím byste nalákal lidi k obrazovce na pořad davinci?
Představte si erupci šokujících informací a faktů, které vám na zlatém podnose přináší vaši dva oblíbení, elegantní a prudce chytří moderátoři, a to formou třeskutě zábavnou! Co chcete víc? Ne, fakt? Co od nás asi tak můžete čekat?

Čím se nyní zabýváte mimo natáčení davici?
Točím další řadu seriálu Mordparta, pracuju na jiných projektech a reklamách a připravuju další ročník filmového festivalu Mental Power, který proběhne v červnu. Doposud jsem to jen moderoval, ale letos jsem do toho začal krafat i organizačně.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353