Vojtěch Dyk už zítra zaútočí na Prahu! Víme jak!

Christmas tour zpěváka a herce Vojtěcha Dyka s brněnským orchestrem B-Side Band pod vedením Josefa Buchty a exkluzivním hostem, jedním z nejlepších jazzových zpěváků současnosti, držitelem Grammy – Kurtem Ellingem se blíží. V úterý 3. prosince proběhl první vyprodaný koncert v Brně. Součástí Christmas Tour 2013 jsou koncerty v Brně (5. 12.), Praze (6. 12.) a Vídni: (7. 12.), o které je velký zájmem.


V rámci vánočního turné bude také pokřtěno exkluzivní DVD se záznamem úspěšného loňského turné Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu, zakončeného koncertem v Lucerně. Součástí jsou necenzurované bonusy a pohledy do zákulisí turné. Záznam zrežíroval Vojta Kotek a za kamerou stál držitel Českého lva, Jan Malíř. DVD vstoupilo do prodeje 26.listopadu.
Dramaturgie turné navazuje na program předchozích spoluprací, ale bere v potaz i účast slavného hosta. „Program zimní části tour bude koncipován zcela nově. Skladby, které s námi bude Kurt Elling zpívat, budou ve stylu, který je mu nejblíž. To napovídá tomu, že i náš play list s Vojtou bude tentokrát jazzově čistší. Světelná show respektive celá stage bude decentnější než v letní části tour. Více si budeme hrát s náladami. Naší snahou je dát všem divákům nový zážitek, než na jaký byli od nás zvyklí,“ říká bandleader B-Side Bandu Josef Buchta. „Zahrát si s Ellingem je snem každého jazzového muzikanta, protože představuje v současné době skutečně světovou špičku. O téhle možnosti jsme jednali více než rok, protože Ellingův kalendář je nabitý na mnoho měsíců dopředu, Věříme, že naše vystoupení lidé ocení a budou se jim líbit,“ podotýká ještě Buchta.


O svých prvních dojmech ze setkání s Ellingem Vojtěch Dyk říká: „První dojmy? Upřímně, přiletěl jsem do amsterdamského hotelu Americano, kde jsme se fotili, s teplotou a antibiotiky, takže jsem vlastně naše seznámení moc nevnímal… Ale po pár chvilkách jsem si řekl, že ten chlap má v sobě dost velký kouzlo…Začal na mě působit jako takový pozitivní mafián… S ležérním oblekem a naleštěnou botou…za každou naši nesmělou otázkou, padlo jeho chicagské sebevědomé »sure«. Bezproblémový chlapík, říkám si… Pak už jsem začal trochu vnímat, on si vypil kávu a odešel…Takže mi nezbývá než se těšit na to druhý prosincový setkání… Tentokrát muzikantský… A to bude pecka. Tím jsem si jist…“.


A na otázku proč se rozhodl majitel čtyřoktávového barytonu, zpěvák a superstar jazzu Kurt Elling spolupracovat s Vojtou Dykem a B-Side Bandem říká: „Zdálo se mi to jako dobrý nápad! Víte, když jsem přemýšlel, s kým vystupovat, napadlo mě, že v České republice jsem zažil spoustu příjemných chvil… Vojta je skvělý mladý muž s úžasným hlasem. Tak proč ne? Je prosinec, tak se bavme!“


Stejně jako u jarní části turné je generálním partnerem turné Komerční banka. „Pro Komerční banku je důležitá především kvalita podporovaných projektů. Jsme proto rádi, že letní turné diváky v ničem nezklamalo a setkalo se s velkým zájmem. Věříme tak, že jeho pokračování, navíc v předvečer Vánoc, přinese opět jedinečné zážitky,“ uvedla Kateřina Šušáková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business development Komerční banky.


I v letošním roce budou již tradičně doprovázet koncertní turné Vojty Dyka a B-Side Bandu výtečná a exklusivní vína z CHẬTEAU Valtice a to Chardonnay Pozdní sběr 2012 a Výběr z hroznů 2011, Dornfelder Výběr z hroznů 2011 a Svatovavřinecké Pozdní sběr 2008. „Navázali jsme na úspěšnou edici vína Vojty Dyka i v letošním roce. Vína do edice Vojty Dyka si i letos pečlivě vybíral Vojta Dyk společně a Josefem Buchtou z více jak 20 našich špičkových vín. Jsem moc rád, že láska k vínu a hudbě nás dala dohromady. Obě umění vždy patřila k sobě odedávna,“ říká ředitel Valtic David Šťastný.

Více informací na: www.vojtechdyktour.cz

Foto: Timo Kratochvíl


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353