Vojtěch Dyk chodí do Aprílové školy!

Herec, zpěvák a především velký dívčí idol Viktor Dyk načetl oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a nazpíval písničky Jiřího Žáčka na album Aprílová škola, které nyní vydal Supraphon jako audioknihu. „Děti čtěte, vzdělávejte se a až vás to nebude bavit, můžete si pustit literaturu z CD. Když si pustíte Aprílovou školu, tak uslyšíte, jak zábavné může být to, čemu se říká poezie.“ vzkazuje posluchačům Aprílové školy Vojtěch Dyk.


A jeho kolega na albu, herec Martin Písařík nám o své práci na nahrávce prozradil: „Tyhle básničky pro děti musí bavit nejen děti, ale i dospělé. Při nahrávání jsem se občas sám rozesmál nad čteným textem. Je to totiž poezie hravá, vtipná a chytrá.“
Málokteré vydavatelství se tak jako Supraphon programově věnuje vydávání CD pro dětského posluchače. V promyšleném dlouhodobém plánu přináší nahrávky zábavné, zajímavé i inspirativní, pohádky, naučné příběhy, propojující zábavu s poučením i poezii pro děti.


Nahrávka Aprílové školy Jiřího Žáčka rozesměje a potěší jazykovým vtipem. Některé z básní jsou zhudebněny a nazpívány herci Vojtěchem Dykem, Martinem Písaříkem, Lucií Pernetovou s velkým nadšením a pochopením básníkova smyslu pro nesmysl. Herci a zároveň zpěváci si stejně jako autor pohrávají se slovními hříčkami, obrazovostí jednoduchých a zároveň pronikavě bystrých žertů. Vznikla nahrávka, která pobaví svou rozverností a veselou náladou.


V knižní podobě vyšla Aprílová škola již v mnoha tisícových nákladech, poprvé v roce 1978 u nakladatelství Albatros. Dostala se do čítanek, nezestárla, tak jako nemůže zestárnout schopnost dětského vidění světa jejího autora. Supraphon tento literární evergreen poprvé v audiopodobě nabídne 25. března 2011 v režie Dimitrije Dudíka a s hudbou Petra Mendela. Recitují a zpívají Vojtěch Dyk, Lucie Pernetová, Martin Písařík, Radka Tesárková a Natálka Havlová a doporučené cena CD je 249 korun.

Foto: Supraphon.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353