Vladimír Polívka je vítězem Roztančeného jeviště

Po loňském úspěchu se i letos ve Švandově divadle konalo taneční klání Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha, které je autorským projektem Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové, a to hned ve dvou večerech. Ve čtvrtek 14. 3., kdy se konalo první představení, odměnili diváci nejvíce výkon Vladimíra Polívky a Dity Tuháčkové. V pátek 15. 3. šlo již do tuhého a dostavila se i odborná porota.

roztančené jeviště - foto Lukáš Krajčo (9)

V pražském klání se do projektu zapojilo osm pražských scén, které reprezentovali:

Miroslav Hrabě a Zuzana Šťastná (Divadlo Radka Brzobohatého) WALTZ a SAMBA

Adéla Gondíková a Martin Šimek (Divadelní společnost Háta v rámci Divadlo Palace) TANGO a CHACHA

Peter Pecha a Petra Stehnová (Divadlo Broadway) SLOWFOX a PASO DOBLE

Berenika Kohoutová a Jakub Necpál (Divadlo Studio DVA) QUICKSTEP a JIVE

Vladimír Polívka a Dita Tuháčková (Dejvické divadlo) TANGO a SAMBA

Ivana Chýlková a František Kopecký (Činoherní klub) VALČÍK a RUMBA

Sara Sandeva a Adam Havel (Divadlo v Rytířské) SLOWFOX a PASO DOBLE

Karel Heřmánek ml. a Tereza Řípová (Divadlo Bez zábradlí) QUICKSTEP a JIVE

Vyprodané divadlo vidělo více než tří hodinovou show plnou skvělých tanečních výkonů všech soutěžících. Vše doplněno výbornou moderátorskou dvojicí Terezou Kostkovou a Petrem Říbalem, který zaskočil za avizovaného Libora Boučka. Pro Petra to byl těžký úkol, poněvadž scénář dostal do rukou až v pátek ráno. Oba moderátoři dodali večeru noblesu, humor a diváci se tak u jejich výstupech bavili.

roztančené jeviště - foto Lukáš Krajčo (10)

V porotě zasedli herečky Veronika Arichteva, Veronika Freimanová, Lilian Malkina, zpěváci Pavel Callta a David Gránský, nebo hokejista Ondřej Pavelec. Ta neměla vůbec lehký úkol vybrat vítěze. Několikrát dali i nejvyšší známku 10. Nakonec si ale jejich cenu a tím prvenství odnesli Vladimír Polívka a Dita Tuháčková. „Tohle jsem vůbec nečekal. Jsem samozřejmě rád. Hlavně jsem to nechtěl pokazit Ditě, která to se mnou neměla při trénincích lehké,“ řekl vítěz Vladimír Polívka, kterého do publika přišla podpořit i jeho maminka Chantal Poulin. Na druhém místě – Cenu diváků získali Sara Sandeva a Adam Havel. Třetí místo – Cenu internetu si vytancovali Berenika Kohoutová a Jakub Necpál.

Hudebním vystoupením čtvrtek zpestřili Monika Sommerová a David Gránský. V pátek pak Moniku Sommerovou vystřídal Pavel Callta. Za zmínku stojí kapela Gin In Jam, která všechny hudební čísla, ale hlavně soutěžní tance doprovodila živým vystoupením a večeru dodala punc nejvyšší kvality.

roztančené jeviště - foto Lukáš Krajčo (12)

Páteční večer se v závěru, před vyhlášením výsledků konala dražba kalendáře na rok 2020 – Síla křehké ženkosti. Ten se vydražil za 24.000 korun. Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na podporu boje proti domácímu násilí neziskové organizaci Lidská pouta, která se ve své osvětové, přednáškové a poradenské činnosti zaměřuje na problematiku domácího násilí, a to bez ohledu na věk a pohlaví. Velké poděkování patří dvanácti dámám, které se nechaly pro kalendář nafotit – Daně Batulkové, Lucii Černíkové, Adéle Gondíkové, Andree Hoffmannové, Nině Horákové, Ivaně Chýlkové, Berenice Kohoutové, Veronice Khek Kubařové, Elizabetě Maximové, Saře Sandevě, Šárce Vaculíkové a Světlaně Witowské. Kalendář lze také zakoupit přes webové stránky projektu – www.roztancenedivadlo.cz.

Praha tak získala nový zajímavý taneční projekt. Již nyní se můžeme těšit na další ročník, který snad přiláká i další divadla,…

Foto: Lukáš Krajčo