Víme, proč letos bude mít Štefan Margita smutné Vánoce

Tenorista světového renomé Štefan Margita, krásná a hvězdná sopranistka a manželka basbarytonisty Adama Plachetky Kateřina Kněžíková a charismatický barytonista Jiří Brückler – to jsou hvězdy na prosinec chystaného pětikoncertního předvánočního turné X MAS GALA 2018 po Čechách a po Moravě. Konkrétně vystoupí dvakrát ve Zlíně a jednou v Brně, Hradci Králové a v pražském Obecním domě.

Brusel 2018 - 2

A na jaký repertoár se mohou diváci a posluchači, kteří na Vánoční koncert pěveckého trojlístku přijdou, těšit? Na vánoční písně Tichá noc, Oh Holy Night, Panis Angelicus, Jeden Bůh, When Child Is Born, Ave Maria, Jaká to nádhera, Bílé vánoce a Rolničky. A pochopitelně dojde i na vánoční koledy Štědrej večer nastal, Adeste fideles pastores nebo Chtíc aby spal.

A jak budou hvězdy nadcházejícího vánočního turné X MAS GALA 2018 slavit letošní svátky?

Hvězdy nadcházejícího vánočního turné X MAS - K. Kněžíková, Š. Margita a J. Brückler (photo Jakub Ludvík)

Štefan Margita: Letošní Vánoce budou pro nás úplně jiné, než ty v předchozích letech. Nebude vedle nás sedět u stolu naše milovaná máma, která letos zemřela. Tatínek odešel už před devíti lety. Proto s Hankou letos nepojedeme do mých rodných Košic. Vánoční svátky budeme slavit v Praze, kam přijedou z Košic mí dva bratři s rodinami. Nebude oblíbený bramborový salát od mámy a už jí neudělám radost dárkem k Vánocům. Budou to letos smutné svátky, ale věřím, že Hanka, její rodina a naše nám pomohou překonat nejkrásnější svátky v roce, na který jsem se od dětství strašně těšil. Letos nebudu zdobit několik vánočních stromků jako v předchozích letech. Jeden bude bohatě stačit. A má nejoblíbenější vánoční píseň nebo koleda? Je jich víc, a proto jsem je už před dvěma lety natočil v produkci Jana Adama a Daniela Hádla na mé první vánoční album X MAS, za jehož úspěšný prodej jsme do roka a do dne obdrželi Zlatou desku Supraphonu.

Hvězdy turné X MAS - Jiří Brückler, Kateřina Kněžíková a Štefan Margita (photo Patrik Ratajský) 1

Kateřina Kněžíková: Vánoce se vždy snažíme trávit společně a letos se nám poštěstí je prožít v Paříži, vzhledem k pracovním povinnostem mého manžela. Bude to jiné, ale už teď se strašně těšíme. Asi si nedáme typické české cukroví a z ulic se neponesou české koledy, ale nejdůležitější je, abychom byli společně jako rodina. Nejoblíbenější vánoční písní/koledou je pro mne Narodil se Kristus Pán. Pokaždé když ji slyším, mám husí kůži z té nádhery. A také Já bych rád k Betlému. Koledy byly o Vánocích u nás pokaždé na pořadu dne. U vaření, u strojení stromečku nebo ve volném čase, kdy si člověk sedl ke klavíru, tatínek hrál na housle a všichni zpívali. Byl to nádherný čas, bez spěchu a hektiky. Vánoce jsou pro mně nejkrásnějším svátkem roku a s dětmi dostávají jiný, hlubší rozměr.

 

Jiří Brückler: Letošní Vánoce, budeme trávit, stejně jako vloni, společně s početnou rodinou mé manželky Barbory, na krásné chatě v Orlických horách. Moc se těšíme na společné chvíle strávené lyžováním, stavěním sněhuláka s dětmi (pokud tedy bude z čeho…), tak na posezení u zapáleného krbu. Na druhý svátek Vánoční, každoročně pokračujeme do mého rodného Liberce, kde se sejde celá rodina z mé strany.  V počtu osmi dětí a dvanácti dospělých je o zábavu vždy postaráno a rozhodně se nikdo nenudí! Mé nejoblíbenější písně, které mám od dětství spojené s Vánoci jsou Chtíc aby spal a Narodil se Kristus Pán. Tuto píseň s námi od malička zpívala u stromečku moje maminka a my v tom nyní pokračujeme s našimi nejmenšími.

Štefan Margita (photo Patrik Ratajský) 5

X MAS GALA 2018

  1. a 6. 12. – Kongresové centrum, Zlín – vstupenky na http://www.filharmonie-zlin.cz/618a-stefan-margita-xmas-gala
  2. 12. – Sono Centrum, Brno – vstupenky na https://goout.net/cs/listky/xmas-gala-stefan-margita+katerina-knezikova+jiri-bruckler/mrfc/
  3. 12. – Sál královehradecké Filharmonie, Hradec Králové – vstupenky na http://www.fhk.cz/12/Vstupenky/
  4. 12. – Obecní dům, Praha – vstupenky na https://www.ticketpro.cz/hudba/klasicka-hudba-operni-arie/2320786-x-mas-gala-2018.html

 

Foto: Patrik Ratajský

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353