Víme, na co se Vladivojna La Chia těší jak děcko

Zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia připravila materiál na nové album, které bude natáčet v legendárním ostravském studiu Citron se svým dvorním zvukařem Petrem Slezákem.

Konečně si splním jeden ze svých snů a natočím desku se svou kapelou a zaznamenám tak náš současný zvuk a směr. Všechna sólová alba, která jsem doposud natočila, byla vždycky z velké části elektronická a pak se písničky musely přearanžovávat pro živé hraní. Tohle je v mém případě skutečně poprvé, kdy se natočí skladby tak, jak znějí na koncertech, a na to se těším jak děcko,“ říká Vladivojna La Chia.

Vladivojniny koncerty jsou ceněny pro svou pestrost, překvapivost a nasazení. Aktuálně se v její kapele potkávají violoncellistka Terezie Vodička Kovalová, která Vladivojnu doprovází už více než čtrnáct let, bubeník Luboš Pavlík a kytarista Petr Uvira. S touto sestavou Vadivojna vloni odehrála i miniturné po Spojených státech, včetně koncertu v prestižním Kennedy centru ve Washingtonu.

Spolu s herečkou Gabrielou Míčovou, režisérkou Martou Novákovou a kapelou nastudovala hudebně-dramatický recitál 8 hlav šílenství, ve kterém zazněly zhudebněné básně Anny Barkovové právě v aranžích, v jakých se je chystá Vladivojna nahrát pro své nové album.

Po natáčení vyráží Vladivojna na zimní turné, ať už s kapelou, v duu nebo sólo. Součástí repertoáru bude průřez zpěvaččinou širokou tvorbou. Nebudou chybět písničky z jejich filmových soundtracků nebo zhudebněných básní Anny Barkovové. A jak bývá u Vladivojny zvykem, určitě dojde i na nějakou pikantní Vladibajku a improvizaci na humra.

Koncerty:

5. 2. – Brno, Kabinet múz

6. 2. – Ostrava, Parník

7. 2. – Vsetín, DK (duo s P. Uvirou)

14. 2. – Jeseník, Cestář (sólo)

27. 2. – Praha, Cafe v lese

28. 2. – Jablonec, Na rampě

29. 2. – Červený kostelec, Trees (duo s T. Kovalovou)

5. 3. – Bratislava, Pod lampou

6. 3. – Vysoké mýto, M klub

7. 3. – Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice

12. 3. – Karlovy Vary, Paderewski

13. 3. – Teplice, Jazz club

15. 3. – Ostrava Ceny Jantar (s orchestrem)

20. 3. – Uherské Hradiště, Café Portál (sólo)

Foto: unitedislands.cz / Pavel Hofman


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353