Víme, jak prožije Veronika Freimanová Velikonoce!

Chystáte se užít si Velikonoce? Veronika Freimanová je tráví pracovně – zkouškami divadelní hry Kvartet v Divadle Bez zábradlí. Uvidíte ji tu v úplně jiné podobě, než jako elegantní soudkyni Simonu, kterou znáte z primáckého seriálu Cesty domů.


Tato laskavá komedie britského dramatika a oscarového scénáristy Ronalda Harwooda se odehrává v luxusním penzionu pro vysloužilé operní umělce. Ti se alespoň na chvíli snaží zastavit nemilosrdný čas a vzkřísit střípek své bývalé slávy, když se rozhodnou zazpívat na koncertu k výročí Verdiho kvartet z Rigoleta. Jak to dopadne, uvidí diváci na premiéře 28. dubna. Veronika Freimanová se pro roli stárnoucí operní umělkyně musela náležitě proměnit – v neforemných šatech a šedivé paruce byste ji na první pohled vůbec nepoznali. Navíc v roli skvěle háčkuje. V režii Petra Slavíka se vedle Veroniky ve čtveřici operních pěvců objeví Jana Švandová, Rudolf Hrušínský a Zdeněk Žák.
Jaký má Veronika Freimanová vztah k opeře? „Můj tatínek byl operní režisér a já mám operu velmi ráda, uklidňuje mě a k tomuto umění mám čím dál tím větší respekt. Role vysloužilé operní pěvkyně je něco úplně jiného, než jsem doposud hrála. Cissy je člověk, který si žije ve svém vlastním světě, tak trošku blázínek. Ale protože ostatní ji mají rádi, tak ji ochraňují a starají se o ni,“ vysvětluje herečka.


„Velikonoce mě letos čekají velmi pracovní, máme generálkový týden těsně před premiérou této hry, navíc pořád točím Cesty domů, takže teď nemám téměř žádný volný čas. Kdybych jej měla, obklopila bych se na Velikonoce svou rodinou, ale předtím bych se potřebovala asi čtyřiadvacet hodin pořádně dospat,“ smála se Veronika Freimanová.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353