Vica Kerekes: Miluji akční věci a práci v terénu!

Od pondělí 28. dubna začne Česká televize vysílat na programu ČT1 nový kriminální seriál Clona s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. V seriálu zazáří i sexy slovenská herečka Vica Kerekes.


Po střední škole, ještě předtím než jste se rozhodla věnovat herectví, jste se hlásila na policejní akademii. Neříkala jste si někdy během natáčení Clony, že je škoda, že to nevyšlo? A změnil seriál nějak váš pohled na práci v televizi nebo vám otevřel nové obzory?
Vybrala jsem si nejlepší povolání. Herectví mi nabízí role, kde můžu ztvárnit všechny profese, o kterých jsem snila jako dítě. Clonu jsem nebrala ani jako seriál. Těch sedm dílů, bylo jak jeden velký dlouhý film, skvělý režisér, štáb, produkce a herci. Rozhodně mi to otevřelo nové obzory i pohled na televizi.

V loňském roce vás diváci mohli vidět v pěti celovečerních filmech, přičemž seriál Clona se natáčel sedmdesát dní. Jak náročné období to pro vás bylo a co je pro herečku nejtěžší při přechodu od celovečerního filmu k sedmidílnému televiznímu seriálu?
V loňském roce jsem točila Křídla Vánoc a Příběh Kmotra a Clonu, krásně to po sobě navazovalo i s nějakou tou pauzou na odpočinek. :o) Pracuji vědomě, zvládnu vše, prostě se tak naprogramuji a ono to funguje. Naplňuje a baví mě točit skvělé filmy a projekty, takže zvládnout se to dá. A s úsměvem. :o))

Co vás přesvědčilo, abyste roli Nikoly v Cloně přijala a jaká byla spolupráce s režisérem Řehořkem?
Miluji akční věci a práci v terénu a taky že jsem byla jedinou ženou ve vyšetřovacím teamu, to mně okamžitě přesvědčilo. :o) Která herečka by takovou práci nepřijala? S Tomášem se mi pracovalo skvěle. Stačilo, když něco jen naznačil, a já to hned pochopila a udělala, byli jsme napojení. Umí taky herce motivovat a pochválit a poděkovat. A mám ráda tu jeho dětinskost.

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353