Veronika Valchářová: Já a nová Dáda? V žádném případě!

Trojnásobná maminka a učitelka mateřské školy Veronika Valchářová je novou zpěvačkou dětských písniček. Její první snímky o pejskovi a kočičce vyšly na cédečkách Nové písničky pejska a kočičky 1 a 2.

Jak se vám písničky v pražském studiu Jarka Šimka natáčely?

Byla to příjemná zkušenost. Zatím jsem skoro vždy bývala součástí pěveckého tělesa a teď jsem si zkusila být sólistkou. Měla jsem skvělou možnost a příležitost podívat se do nahrávacího studia v Praze a vyzkoušet si, jak to tam chodí. A poznala jsem díky tomu opravdu profíka ve svém oboru – Jarka Šimka.

 

Písničky vám složil Jarek Šimek, jaká s ním byla spolupráce?

Jarek je kouzelník. (smích) Opravdu bravurně ovládá své řemeslo a byla radost se na něj při práci dívat.

 

Hrajete na nějaký hudební nástroj?

Jako dítě jsem chodila na klavír do Základní umělecké školy a na základní škole jsme se v hodinách hudební výchovy naučili na flétnu. Jako samouk jsem se později ještě pustila do hry na kytaru.

 

Proč jste se rozhodla zpívat zrovna písničky pro děti?

Sama mám doma své tři děti a v mateřské škole, kde učím, dalších dvacet.

Takže budete druhou nebo novou Dádou?

V žádném případě. (smích) Na prvním místě mám své děti a rodinu a až potom je zpívání či jiné volnočasové aktivity.

Pocházíte z hudební rodiny?

V naší rodině se zpívalo vždycky a pusa byl náš hudební nástroj. (smích) Rodiče nikdy na nic nehráli, protože dříve na vesnici nebyly takové možnosti jako jsou dnes a ani finance. Když nás vychovávali, drželi se hesla »co se v mládí naučíš…« a měli pravdu. (smích)

 

Máte tři děti, také zpívají nebo hrají na nějaký hudební nástroj?

Doma zpívame pořád. Nejstarší dcera Eliška, která je ve třetí třídě, chodí do houslí. Jolanka a Honzík jsou ještě malí, ale pokud budou chtít, určitě je s mužem podpoříme, aby do lidušky chodili.

Jaké jsou vaše plány?

Hezky vychovat své děti jako vychovali rodiče mě. Být zdraví, mít se rádi, rozdávat radost druhým, radovat se z maličkostí. Být na blízku těm, kteří mě budou potřebovat a žít přítomnost tak jako kdyby byl dnešek ten poslední. A pokud se dětem budou líbit mé písničky, bude to super.

 

Novou dětskou písničku Veroniky Valchářové se můžete poslechnout zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=x7lTJUzbxaw

 

Foto: MG Music / Václav Nekvapil

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353