Veronika Arichteva: Už delší dobu nehraju v ničem, co můj manžel natáčí

Prvními hosty, kteří dnes přijdou zpříjemnit divákům Show Jana Krause středeční večer, bude pár – ona herečka, on režisér – Veronika a Biser Arichtevovi. Ač oba »od fochu«, na společných věcech příliš nepracují. „Já už delší dobu nehraju v ničem, co můj manžel natáčí,“ říká Veronika s tím, že se chtějí vyhnout obviňování z jakéhokoli protekcionismu.

„Na začátku jsme tomu tlaku čelili,“ potvrzuje Biser, který nejčastěji natáčí pro Českou televizi, kde je jeho maminka Marča Arichteva dramaturgyní a producentkou. „Ale jednou jsem naopak dokonce režíroval nějaké divadelní představení jenom díky tomu, že tam hrála Veronika. Byla to moje první a zatím jediná zkušenost s divadelní režií a moc jsem si to užil. Měli jsme však trochu třenice v tom, že Veronika je zkušená herečka na prknech různých divadel, tak mě školila v tom, co je potřeba jak řešit.“ Jeho žena pak doplňuje: „Bisi měl představu, že se ten obraz postaví a tak už to zůstane. Nedošlo mu, že každá divadelní zkouška je jiná a že se to stále tvoří.“

Nicméně nakonec vše dobře dopadlo a hra je prý na repertoáru dodnes, ačkoli se teď kvůli omezením nehraje. To ale Veroniku tolik nemrzí, neboť má díky tomu čas plně se věnovat jejich pětiměsíční dceři. „Jako herečka jsem si nemohla vybrat líp, kdy mít dítě,“ spokojeně dodává s tím, že jí nemá co utéct. Její muž zatím dokončil další seriál, který má mezi diváky velmi dobré ohlasy a který je inspirovaný skutečnou událostí záměny dětí. Když se spolu s Veronikou na seriál dávají, ověřuje si na jejích reakcích, zda to dobře natočil. „Měl jsem to štěstí, že většina projektů, které jsem dělal, byla divácky úspěšná,“ říká.

A právě při natáčení úspěšného seriálu Vyprávěj, který zaznamenává dějiny jedné české rodiny ve druhé polovině 20. století, se budoucí manželé seznámili. „Po tom večeru, kdy jsme se poznali trochu líp, jsme natáčeli a já jsem byla strašně nervózní, takže když se točila scéna, ve které nesu tác s hrníčky, klepaly se mi ruce a ty hrnky se začaly o sebe úplně neuvěřitelně kvrdlat, a tím jsem to propálila, a tak celý štáb hned věděl…“ vzpomíná Veronika na počátky jejich vztahu. Dozvíme se ale i to, jak snášejí točení milostných scén, jak prožívali Veroničinu účast v taneční soutěži a to, že je Veronika tak trochu žárlivá.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka a režisér Veronika a Biser Arichtevovi, zpěvák Jan Bendig a sexuoložka Petra Sejbalová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. března ve 21.35 hodin na Primě.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353