Vendula Křížová oslavila čtyřicítku na Olympské riviéře!

Herečky Pavla Vitázková, Iva Kubelková, Kamila Špráchalová a Vendula Křížová drží slovo a co slíbí, to do puntíku splní. Byť to třeba znamená i nechat partnery a děti svému osudu doma a odletět na Olympskou riviéru. Právě tam totiž loni začala tradice dámských jízd hereček z primáckého seriálu Cesty domů. Dámy si tehdy svůj první společný řecký výlet užily tak, že odjížděli se slibem »příští rok ve stejnou dobu«. A sliby bohům není radno neplnit… Pán Olympu Zeus tak i letos vyměnil svou manželku Héru za české bohyně.


Čtveřice kamarádek ze seriálu tak za prodloužený víkend prožila to, co jiní za čtrnáct dní. Po prvním pozdravení moře nejdřív ale všechny nabraly energii v jedné z místních taveren, kde se stoly u večeře prohýbaly skvělým jídlem. Nejinak pak vypadalo hodování i další dny jejich řeckého pobytu. „Pochutnávala jsem si hlavně na čerstvých mořských plodech, protože jenom u moře je to moc dobrý a umí to připravit, jelikož to denně používají v kuchyni,“ říká Iva Kubelková.


Bylo nad slunce jasné, že letos si už žádná z účastnic zájezdu nepoveze knihu. I tentokrát holky totiž hlavně mluvily a mluvily, někdy až do východu slunce. Probíralo se všechno – děti, muži, jídlo… V jednom z místních pravoslavných kostelů přidaly i rozjímání o věcech mezi nebem a zemí. A došlo samozřejmě i na světské nákupy. Na místním trhu mezi skvělými olivami, kořením a dalšími řeckými lahůdkami byly herečky jako ryby ve vodě. A jako rybáři kolem nich kroužili i tamní prodavači. Kromě fotek a letmých polibků však žádnou neulovili.


Téměř útokem vzala čtveřice zlatnictví. Ženy a šperky k sobě neodmyslitelně patří a tak se majitel obchodu mohl radovat, že si kamarádky u něj udělaly radost. Kamila si odnesla náušnice a přívěšek, Ivu zaujaly provlíkací náušnice, které jí připomněly ty, jež nosila v dětství. Všechny dostaly dárkem Modré oko proti uhranutí, které si odnesly z Řecka i loni. Neocenitelnou poradkyní byla opět Iva Kubelková, díky ní měly všechny nejen krásné úlovky v podobě oblečení a šperků ale i nadváhu zavazadel. „Nerada vozím věci, ale samozřejmě jsem neodolala a koupila dárek i dětem a manželovi. Od moře vozím ale hlavně to, co u nás není – krásné oblázky. A mám je pak doma na stolech i v koupelně a zdobím si tím byt,“ prozradila Kamila Špráchalová.


Nechodilo se ale jenom po souši. „Pluly jsme kolem Olympské riviéry a bylo to moc fajn. Ani mi nebylo špatně jako kdysi při plavbě na trajektu do Norska, kde jsme byli rádi za pytlíky,“ usmívá se Pavla Vitázková, která si loď užívala tak, že v jednu chvíli převzala kontrolu nad kormidlem. Kapitán byl ale natolik okouzlen krásou samozvané velitelky, že ani neprotestoval.


Vendula Křížová spojila letošní babinec s oslavou svých čtyřicátin. A že to nebyla oslava ledajaká, svědčí to, že končila až s rozbřeskem nad Egejským mořem. Oslavenkyně to s kamarádkami rozjely ve velkém. Došlo i na tanec na stole či míchání drinků za podpory místních barmanů. Nejvíc překvapená a dojatá byla však Vendula z dárků.

„Neumím dát hned najevo nějakou radost, ale moc mně to zasáhlo. Holky jsou potvory, takticky to na mně vždy nějak narafičí. A tak když jsem si k loňskému prstýnku koupila náramek s přívěškem a náušnice ze stejné sady chtěla nechat na příští rok, našla jsem je v krabičce. Největší dárek je ale to, že jsme tady spolu mohly být,“ dojatě vypráví Vendula Křížová, kterou další oslavy čekají i doma.


Příští rok ve stejnou dobu čeká účastnice dámské jízdy mimo jiné výstup na bájný Olymp. Všechny věří, že se k nim opět připojí i další dvě herečky ze seriálu Cesty domů – Miluše Šplechtová a Jitka Smutná, kterým pracovní povinnosti letošní jízdu absolvovat nedovolily. „Obě holky nám v Řecku moc chyběly. Jsme víc sladěné, takže to byla i větší pohoda. A příští rok bude zase,“ shodly se při návratu domů všechny.

Foto: CK Iríny Tours