Velkou ženu z Východu Pawlowskou pokřtily velké ženy

Spisovatelka Halina Pawlowská si pro křest své nové knihy Velká žena z Východu vybrala jednu kmotru a dvě sudičky – modelku Ivanu Christovou, plavkyni Yvettu Hlaváčovou a herečku Chantal Poullain. Křest se uskuteční v pondělí 21. listopadu v Praze.


Kmotrou nové knížky se stala slovenská modelka, první novodobá Miss tehdy ještě Československé republiky Ivana Christová. „Ivanku Christovou jsem si jako kmotru vybrala z úplně jednoduchého důvodu: je krásná a je z východu. A taky je temperamentní, citlivá, spontánní a ráda se směje. Takže se k mému příběhu lásky, humoru a snů moc hodí,“ říká Halina Pawlowská.


Ve Velké ženě z východu dost velkou roli hrají sudičky. Při křtu knížky budou proto rovnou dvě. „Chantal Poullain a Yvettou Hlaváčovou. Zas mám jednoduché vysvětlení. Yvetta je největší holka, kterou znám. S podpatky má dva metry a nejen, že dokázala přeplavat kanál La Manche, Yvetta dokáže všechno! A Chantal? A Chantal přece se svou západní elegancí podlehla východní vášni…,“ dodává spisovatelka.


„Jsem potěšená a poctěna, že jako žena ze západu, jsem kmotrou ženy z východu. Halina je mou kamarádkou a mám ji moc ráda. Úžasná byla jako Marilyn Monroe v kalendáři Promeny, který nafotila pro mou nadaci Archa Chantal,“ podělila se o své pocity Chantal Poullain. „Halina je nejen Velká žena z východu, ale i velká spisovatelka.
V plaveckém světě jsem byla pro všechny velká žena z východu, takže jsme si blízké. Halina i já máme velké plány, velké sny i cíle a právě naše sny nás spojily. Haliny si vážím nejen jako vynikající spisovatelky, ale především jako ženy s velkým srdcem a pochopením. Být kmotrou »velké ženy« je pro mě čest,“ to jsou slova velké plavkyně Yvetty Hlaváčové.


Dle známeného rčení »kolik přátel máš, tolikrát jsi člověkem« se u Haliny dá hovořit o rekordním člověčenství. Kde jinde byla naposledy taková kumulace osobnosti? Například hned při vstupu Mahulena Bočanová i dcerou překvapeně konstatovala „Myslely jsme, že v Café, Café je ohňostroj, tak to zvenku vypadá, jak Halinu všichni fotí,“ a prodírala se davem.


Dalšími gratulanty byli například Monika Absolonová Monika, Šárka Baborovská, Rola Brzobohatá, Jan František Ringo Čech, Miroslav Donutil, Ondřej Hejma, Petr a Marta Jandovi, David Kraus, Jitka Zelenková, Petr Pečený nebo Markéta Hrubešová.


Po řadě úspěšných drobnějších próz a scénářů přichází Halina Pawlowská také s novým románem. Hlavní hrdinka knihy s podtitulem Krutě veselý příběh o mladé ženě z Česka se rozhoduje nejen mezi třemi osudovými muži, ale taky mezi zahraniční kariérou, horskou loukou a touhou být nejkrásnější ze všech. „Je to román
o lásce, zradě a vášni. A samozřejmě má optimistický konec,“ říká Halina Pawlowská.


Velká žena z Východu má podobnou poetiku jako Pawlowské nejznámější kniha Díky za každé nové ráno, která se dočkala i filmového zpracování. Nový román je hořká komedie, v níž autorka staví do kontrastu východní kořeny svých postav a ryze západní současnost jejich životů. Vydává Motto, 184 stran, cena 249 Kč.

Foto: Nakladatelství Motto