Vasil Fridrich prozradil, co nechce po své partnerce

Do červené pohovky v televizní Show Jana Krause usednul herec Vasil Fridrich, na kterého moderátor prozradí, že se kdysi potkávali na takzvaných surrealistických večírcích. Na nich vystupoval Vasil v úchvatných skečích a Jan Kraus s Jiřím Ornestem k tomu četli surrealistické texty.

Aktuálně mohou diváci Vasila vídat v televizních seriálech, například v roli šéfa mordparty v seriálu Devadesátky, který v neděli večer vysílá Česká televize, ale také na prknech hned několika divadel. „Já jsem se vyvotravoval skoro všude,“ podotýká se smíchem ke svým četným divadelním angažmá a sumarizuje: „Hraju Na Zábradlí, v Městských divadlech pražských, v Činoheráku, ve Švanďáku, Na Fidlovačce… to je dlouhý seznam, možná spíš řekneme, kde ne…“ Krom toho pracuje v rozhlase a načítá audioknihy, což je prý pro něj velká radost.

O jeho uměleckém přednesu nemá hostitel pochybnosti, zato se v něm probudí soutěživost, kdo z nich čte rychleji, a tak si před zraky diváků zasoutěží v náhodném rychločtení. Na jeho konci bude muset Jan Kraus uznat, že Vasil čte nejen dobře, ale i rychle! A jako milovník techniky ocení také to, že je jeho kolega technicky zdatný a ví si v rozhlasovém studiu rady. „Umím mačkat všechny ty čudlíky, ale nejsem toho velkým fanouškem,“ vysvětluje Vasil. „Nejsem odmítač té věci, například na tu jednu sociální síť věším pozvánky na svůj rozhlasový pořad v bláhové naději, že těch pár lidí, které tam mám v přátelích, si to třeba poslechnou, ale to je celá moje činnost na této síti.“

Jak z dalšího povídání vyplyne, je Vasil také gentleman, disciplinovaný a dochvilný profesionál a samostatný muž, který má řadu každodenních potřeb zmáknutou a svoji partnerku s tím nezatěžuje. „To mě ani nenapadlo něco takového chtít,“ říká v odpovědi na to, jestli mu jeho žena připravuje oblečení. Naopak po ránu se prý cítí velice silný. „Chodím spát většinou tak kolem jedné druhé a ráno se probouzím tak kolem šesté sedmé, když tedy není večírek, protože to pak musí člověk hajat trochu dýl,“ vysvětluje překvapenému Janu Krausovi, který si rád přispí a brzké vstávání považuje takřka za nemoc. „Mně těch pět hodin stačí,“ kontruje herec.

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353