Vaculík je už zase s Kostkovou!

Televize Prima začala natáčet druhou řadu úspěšného kriminálního seriálu Temný kraj s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli. Všichni věří, že pokračování bude stejně úspěšné jako byla první série. První klapka padla na Dušičky a natáčelo se stylově – na hřbitově.

TK 3

První série Temného kraje skončila operací mozku Petra Kraje, bývalého elitního kriminalisty z pražského oddělení vražd. Druhá série tak začne jeho návratem do práce, kde ho bude doprovázet jeho věrný společník, pes Egon. Na scénu se vrací i veterinářka Tereza Coufalová (Tereza Kostková), policisté Naďa Hamplová (Kristýna Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima). Chybět nebude ani Petrův kolega Luboš Bach (Martin Trnavský) nebo soudní patolog Kryštof Steiner (Saša Rašilov).

TK 6

„Temný kraj byl náš nejúspěšnější seriál poslední doby, a tak samozřejmě věříme, že Temný kraj 2 bude ještě úspěšnější než první série,“ říká ke startu natáčení seriálu Roman Mrázek, programový ředitel Prima Group. Z úspěchu první řady Temného kraje mají samozřejmě radost i autorky, sestry Jitka a Kateřina Bártů. „Doufaly jsme, že tento žánr a styl vyprávění bude českému divákovi blízký, a jsme samozřejmě rády, že se seriál líbil,“ komentují úspěch projektu sestry Bártů.

TK 7

S radostí a očekáváním se na plac vraceli i hlavní hrdinové Lukáš Vaculík a Tereza Kostková. „Já pokračuji rád v projektech, kde mně bylo dobře – a tady mi dobře bylo. Takže jsem rád, že jsme se znova potkali a že točíme dál,“ říká představitel Petra Kraje Lukáš Vaculík. Na otázku, zda se mu točí lépe s lidmi nebo se zvířecím parťákem, s úsměvem prozrazuje: „No, je to jak kdy. Někdy ten pes může být lepší než někdo, kdo vám nesedí. To je pravda, ale tady jsou bezvadný lidi i pes.“

TK 8

Na pokračování Temného kraje se těšila i Tereza Kostková. „Návraty jsou jak kdy, ale tenhle je moc příjemný. Seriál se mi líbil, takže jsem ráda, že jsem zpátky.“

TK 11

Natáčení Temného krajr 2 je na samém počátku, takže si diváci televize Prima na příběhy Petra Kraje, doprovázeného jeho věrným psím společníkem, retrívrem Egonem, budou muset ještě chvíli počkat.

TK 14

Seriál se u diváků shledal s velkým úspěchem. Průměrně tak každou neděli usedalo k obrazovkám 1 541 000 diváků v kategorii 15+. Nesledovanější pak byla epizoda Loupežníci, odvysílaná 5. února 2017. Sledovalo ji 1 705 000 diváků v kategorii 15+.

TK 15

Foto: TV Prima