Václav Neckář natáčí nové studiové album!

To už nikdo nečekal! Václav Neckář pracuje na novém studiovém albu. A pro všechny pochybovače: nejde o komerčně vypočítavý následek nečekaného ohlasu písně Půlnoční, natočené se skupinou Umakart. Její členové Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth totiž měli už v roce 2010 poměrně jasnou představu o sadě skladeb pro umělecky i osudem mimořádného Václava. Těsně před sedmdesátkou, po několika dekádách popové kariéry, ale také po mozkové příhodě, dramaticky komplikující jeho lidskou i uměleckou existenci.


První testovací song se stal obrovským překvapením jako součást soundtracku k filmu Alois Nebel, ale především jako domácí největší (nejen) podzimní hit loňského roku. Nyní je k dispozici dalších devět demosnímků skladeb, spojujících dva věkově, hudebně i sociálně odlišné světy. Světy kontaktní vzájemným respektem a chutí společně nabídnout baladické písničky posluchačům tak rozdílným, jako jsou tvůrci sami.
Bratři Neckářové a jejich Bacily nemuseli znát Priessnitz a Umakart, aby vycítili opravdovost zájmu a kvalitu nabídky na spolupráci. Pánové Švejdík a Neuwerth se nenutili do práce na zakázku, protože přesně tohle dobrodružství sami toužili absolvovat: „Už v průběhu natáčení písně Půlnoční s Václavem nás napadlo, že bychom mohli společně natočit celé album, které jakoby se rodilo z jednoho hnízda. Zkrátka aby Půlnoční nezůstala jedináčkem, což by podle nás byla škoda. Václavovi se ta idea líbila a tak už od začátku loňského roku začaly vznikat další písně. V současné době pracujeme ve studiu, tak aby letos na jaře album mohlo vyjit.“


Prosté melodie, obyčejná slova, minimum zvuků, maximum čistých emocí, doprovodní hudebníci generačně u názorově spojení s oběma producenty a zajímaví hosté. Takové má být nové album Václava Neckáře, chystané na letošní duben pro firmu Supraphon.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353