Václav Kopta: Vladimír Dvořák byl Brad Pitt mého dětství

První česká talentová reality show, pořad Zpívá celá rodina, zažije návrat na televizní obrazovku. Po výrazně pozitivní divácké reakci na solitérní premiérový díl z roku 2013, který byl uveden v rámci oslav šedesátého výročí televizního vysílání, začala vznikat nová série s Václavem Koptou v roli moderátora, kterou natáčí brněnské televizní studio. Populární pořad se na obrazovkách České televize poprvé objeví už v sobotu 31. ledna. Další nové díly diváci uvidí pravidelně jednou za měsíc. A než se tak stane, vyzpovídali jsme moderátora pořadu, herce Václava Koptu.


Co myslíte, že je na moderování nejtěžší?
Na moderování je nejtěžší splnit vše co po vás scenáristé, dramaturgové, producent a režisér chtějí, přitom zůstat sám sebou a nezačít mluvit finsky! Totéž platí pro všechny typy soutěží – pěvecké nevyjímaje.

Myslíte si, že by měl moderátor pěvecké soutěže umět zpívat? Na jakou píseň byste si troufnul vy?
Nutné to není, ale určitou výhodu bych v tom spatřoval, protože aspoň ví, že to pro soutěžící není žádná legrace. No a já bych si po třiceti letech v Semaforu troufnul na cokoli. Tím ovšem neříkám, že by se to dalo poslouchat. Zpíval jsem už třeba i Vaškovu koktavou árii z Prodané nevěsty….

Sledoval jste Zpívá celá rodina jako dítě? Jaké na něj máte vzpomínky a je něco, co se vám vybaví okamžitě, když slyšíte jeho název?
To víte, že sledoval. Vladimír Dvořák byl Brad Pitt mého dětství. Moc mě bavily vystresované babičky, které se snažil dohonit Václav Hybš se svým orchestrem – často marně. No a kdo by nemohl nevzpomínat na fenomenální vstup do šoubyznysu mladinké Báry Basikové?? Říkají Markétko…

Tuzemský divák se po mnoha letech může cítit pěveckými soutěžemi přehlcen. V čem podle vás bude Zpívá celá rodina jiná než ostatní pěvecké soutěže?
Tuzemský divák se může cítit přehlcen lecčím, tak proč by se mu měly zajídat zrovna pěvecké soutěže? Zpívá celá rodina je pořad, který si neklade za cíl prefabrikovat zástupy budoucích Slavíků a idolů nezletilých. Vůbec!! Chceme umožnit rodinám, ve kterých se podle jejich názoru vyskytuje nějaký talent, aby ho předvedly národu a skupině odborníků, která v komisi rozhodně nezasedne proto, aby někoho ponižovala, nebo poučovala. Taky je naším cílem podnítit v lidech chuť ke společnému zpívání. A když se u toho budou ještě bavit diváci, máme vyhráno!

Působíte v hudebním divadle. Kdy jste na sebe nejpřísnější? Jako herec, muzikant nebo zpěvák?
Já na sebe nejsem přísný – bohužel! Raději se rozmazluju a konejším, abych si dodal sílu uvěřit tomu, že umím hrát, zpívat a tančit. To vše se po mě v hudebním divadle totiž chce…

Foto: Česká televizeWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353