Už jste viděli drsný klip kapely UDG? Zde ho máte!

Kluci z UDG o sobě opět dávají vědět. Tentokrát jde o nový videoklip s názvem Plachty. Hlavním tématem videoklipu je vztah mezi ženou a mužem a touha po velké lásce. Neopětovaná láska však přináší tragický konec.

Nešťastná a neopětovaná láska je jedním z nejčastějších motivů vražd a sebevražd. Dochází k tomu, když jeden z partnerů je zhrzený či nešťastný. „V našem příběhu se jedná o psychopatickou náklonnost muže k ženě, sledování a poté nešťastný konec v podobě vraždy,“ vysvětluje frontman Petr Vrzák.

Režii a kameru měl tentokrát na starosti Jakub Mahdal. Asistentkou režie se stala Hana Melcrová, o make-up se postarala Karla Skalová. Hlavní roli v příběhu videoklipu ztvárnila herečka Lucie-Anna Zatloukalová a herec Matěj Chalupa.

Singl Plachty je teprve druhým v pořadí k připravované nové desce. První píseň Parfémy vyšla na začátku minulého roku, kdy kapela měla velkolepě oslavit 20 let na scéně koncertem ve Foru Karlín. „Právě v době, kdy vrcholily přípravy na narozeninový koncert a zbývalo doprodat posledních pár míst, vše přerušila pandemie. Bylo to pro nás zklamání, ale už je to za námi,“ popisuje bubeník Tomáš Staněk alias Jugi.

V příštích měsících má kapela v plánu dokončit novou desku. „Pořád jsme ve studiu a pracujeme na nových písničkách. V rámci přeloženého koncertu ve Foru Karlín chceme pokřtít novou desku a poděkovat tak fanouškům za jejich věrnost a trpělivost. Čekání na náš narozeninový koncert a vynucenou koncertní pauzu, chceme sobě i fanouškům zpříjemnit pravidelným vydáváním nových písní a klipů. Do křtu plánujeme vydat čtyři klipy,“ poodhaluje plány basista Pavel Vrzák.

Pokud to situace dovolí, tak by kluci z UDG mohli udělat radost všem svým fanouškům 24. listopadu 2021, na kdy je narozeninový koncert kapely přeložen.

 

Na klip se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=Rzl4uAwq7yA

 

Kapela UDG

Kapela UDG původem z Ústí nad Labem se do širšího povědomí posluchačů dostala písničkou Hvězdář, která má na YouTube přes deset milionů zhlédnutí. V současné době patří mezi stálice na české hudební scéně. Za svou existenci získali několik ocenění v prestižní anketě Žebřík. UDG jsou kapela v pravém slova smyslu. Vznikla na ústeckém gymnáziu a do dnešní doby hraje v takřka nezměněné sestavě. To se v době kapelních rozpadů či radikálních personálních obměn, zdá skoro neuvěřitelné. I díky této soudržnosti, neztrácí kapela energii a elán, neustále rozšiřuje svou fanouškovskou základnu a řadu let nechybí na většině významných letních akcích.

 

Foto: Archiv UDG

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353