Ukradla Debbi svůj největší hit americké písničkářce?

Debbi okupuje první dvě místa české radiové hitparády, vystoupila před švédskými Roxette a zároveň si plní své hudební sny. Na první pohled to vypadá, že se mladé zpěvačce daří vše, na co sáhne. Jenže její největší hit, který ocenili i naši hudební Akademici je jako by z oka vypadnul songu Slung-Lo americké písničkářky Erin McKeown! To je pořádná kaňka na zatím úspěšné dráze účastnice loňské SuperStar! Jak je možné, že si toho naši akademici nevšimli a ocenili plagiát? A jak moc je Debbin největší hit Touch The Sun »podobný« písničce Slung-Lo můžete posoudit sami na konci tohoto článku.


Třetí singl ze své desky Touch The Sun, píseň s takřka popěvkovým názvem La La, vyslala Debbi do rádiového éteru před měsícem. Dnes je, dle oficiální hitparády IFPI, na druhém místě hned za nejhranější písničkou Touch The Sun. První dvě místa za sebou a Debbi si tak může připsat další pomyslný zářez ve své hudební kariéře. Kdo by si chtěl Debbi poslechnout naživo ještě než vyrazí se svou kapelou na letošní festivalová pódia, může se přijít podívat do pražského klubu JazzDock 22. června od 19 hodin. Debbi v klubu zahraje svůj více jak hodinový set.
Léto je pak pro Debbi ve znamení festivalů a jak sama říká: „Plní se mi mé sny, protože 3. července si zahrajeme na festivalu Rock For People, kde v ten den hraje na stejném pódiu má oblíbenkyně Kate Nash. Je to super, když jste na začátku kariéry a tohle zažíváte.


Ale aktivita talentované, rusovlasé zpěvačky nebere konce! Dalším neuvěřitelným úspěchem čerstvě plnoleté Debbi je vystoupení před dvěma koncerty legendárních švédských Roxette, a to konkrétně 5. června v Praze a 27. června 2011 v Ostravě. Se svojí kapelou zde Debbi zahrála a ještě zahraje třicetiminutový set a úspěšně se tak představuje poprvé i mimo klubové publikum.

Porovnejte píseň Slung-Lo americké písničkářky Erin McKeown a song Touch The Sun naší Debbi a posuďte sami, zda se jedná o podobnost čistě náhodnou:

Foto: Sony Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353