Tomáše Berdych: Nejsem zastánce »hekání« v ženském tenise!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show dvě hvězdy letošního konce roku, Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha. „Vítězové Davisova poháru 2012,“ představil na začátku moderátor své hosty a pogratuloval jim ke slavnému vítězství. „Vy jste vždycky říkal, že to jednou vyhrajeme. Jak jste o tom byl tak přesvědčený?“ ptal se moderátor Radka Štěpánka. „Člověk si musí jít za svými sny, musí věřit,“ vysvětlil Radek. „I když jsme zažili různé prohry, ty nám pak pomohly,“ dodal.


„Proč si při té čtyřhře dáváte ruku před pusu?“ zajímal se moderátor. „My se kvůli tomu doma všichni pohádali a já jsem jim tvrdil, že je to kvůli tomu, aby vás nikdo neslyšel,“ dodával moderátor. „Ale to máte pravdu,“ ujistil ho Tomáš. „Co si říkáte? Já ho vosolím?“ pobavil Kraus otázkou diváky. Říkáme si spolu, kam budeme servírovat,“ dodal Radek. „Mě pak zaujalo, že vy jste dokonce něco ukazoval rozhodčímu, něco se vám nezdálo na balonech,“ obrátil se moderátor na Radka Štěpánka. „To máte pravdu,“ přiznal Radek.


A Jan Kraus vytáhl tenisové míčky a požádal, aby mu popsal, jak si vybírá míče. „Vezmu si čtyři, jeden hodím doleva, jeden doprava a pak si vybírám na první servis podle toho, jak jsou míčky chlupatý. Já jsem při tom zápasu reklamoval, že chci tvrdší balony,“ vysvětlil Radek. Jan Kraus s nimi probral průběh daviscupového zápasu. „To byla rubanice, já jsem se na tom sám vyčerpal. Já se bojím jít od televize, protože když odejdu, tak se ve výkonech zhoršíte. Co se člověku honí hlavou, když vede a pak je to jinak? Myslíte na to, nebo jen na balon?“ ptal se moderátor. „Jen na balon,“ ujistil ho Tomáš. „Na druhou stranu, když se na to člověk dívá, to musí být strašný nápor na nervy ovládat se před lidmi, když to někdy nevyjde. Vám to nevyjde, soupeře to ještě potěší, ne?“ nadhodil moderátor. „To tak je,“ potvrdil Tomáš.


Moderátor si spolu s tenisty prohlédl na plazmě »rybičku«, kterou Radek v rámci zápasu kvůli hře předvedl. „Bylo to obdivuhodné,“ dodal uznale moderátor. „Já jsem byl v transu, byla to životní šance a bylo to buď, anebo,“ komentoval to Radek. Jana Krause zajímalo, co tenisté dělají v šatně. „Když třeba Tomáš přišel zklamaný z kurtu, když vyhrál Ferrer, tak jsem ho obejmul, udělal, co mohl, pak jsme si řekli, že dál to bude buď, a nebo, dali jsme si naši týmovou písničku a šli jsme do boje. Každý má před tím svoje rituály, svoji rozcvičku,“ vyprávěl Radek.


A Jan Kraus nadhodil, že kamery často sledují jejich partnerky. „Juknete se tam za nimi občas?“ zajímal se. „Když skončí balon, tak se někdy juknu,“ prozradil Tomáš. Moderátor chtěl vědět, jaký význam má pro ně publikum. „Pro nás to vždycky bude další člen týmu,“ přiznal Tomáš. Nakonec moderátora zajímalo, co si tenisté myslí o »hekání« v ženském tenise. „Nejsem zastánce,“ říkal Tomáš. „Je to moc strojené, ať mi někdo neříká, že to pomáhá,“ dodal. „Já bych vám rád ukázal, jak to u nás doma vypadá, když je v televizi daviscup,“ pronesl nakonec Jan Kraus a pustil hostům záznam, jak naplno prožíval jejich vítězství.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání nejlepší čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych, ministr a prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg a Miss Earth Tereza Fajkusová. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. prosince večer na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353