Tomáš Řepka: Exmanželka na mě kouká, že by mě sedřela z kůže

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show slavného fotbalistu Tomáše Řepku, známého i svou hrou srdcem, kdy občas »létaly jiskry«. Podívali se na jeho loučení s působením v anglickém Westhamu. „V cizině to dají najevo, že se s vámi loučí. V Česku to kolikrát ani nevíte, že končíte,“ komentoval to Řepka.


Probrali spolu, že zanedlouho vyjde jeho nová kniha Rebel. „Kniha je o tom, jak to chodí ve fotbale, jak jsem to měl v soukromí, co se děje v zákulisí českého fotbalu. Je tam třeba téma o korupci. Nemůžu prozradit teď více. Někteří lidé se tam asi poznají, oni se tam najdou a asi se budou divit. Lidi, kteří budou vědět, o čem píšu, pochopí, které lidi tam mám konkrétně na mysli, i když nejmenuji,“ popisoval Tomáš Řepka.


„Český fotbal není o lidech, kteří ten fotbal hrají, ale je o lidech, kteří jsou nad nimi. Je to džungle. Kdo umí hrát fotbal, tak tady naštěstí nemusí zůstat a jde hrát ven,“ vysvětloval Řepka. „Ale co když někdo řekne, že je vlastenec a chce tady zůstat?“ zajímal se Kraus. „To by nikdo soudný neudělal. Pokud byste byl dobrý, tak by vás ten klub chtěl prodat, aby vás zpeněžil. Hlavně by vás chtěl prodat váš agent. Anebo když budete dělat problémy, dají Vás na tribunu nebo do béčka a bylo by to,“ vysvětlil Tomáš Řepka. „Co byla podle vás ta největší prasárna ve fotbale?“ chtěl vědět moderátor Kraus. „Když jsem se po devíti letech v cizině vrátil do Sparty, to se stala ta největší prasárna. Kdyby mi tehdy řekli, že už ten výkon není takový, co byl, neřekl bych ani slovo. Ale oni neřekli ani to. Skončili se mnou. A ještě mi dali na cestu kasu. Údajně jsem měl ukrást klubovou kasu. Pustili to, aby mi co nejvíc ublížili. Ale to je všechno v té mé knížce,“ prozradil Tomáš Řepka.


A dodal, že na rozdíl od Česka byl jako hráč v Anglii vždycky »hodný«. „Ale oni vás novináři popisovali jako zlého muže i v soukromí. Kde se to vzalo, tahle image?“ chtěl vědět Kraus. „Nevím, protože já jsem doma hodnej,“ bránil se Tomáš a dodal, že svého nejmladšího syna si teď doslova piplá. „Dělám doma všechno, opravdu!“ ujišťoval moderátora. „Všechno? To snad ne. Snad nekojíte…“ pozastavoval se Kraus. „Moje paní říká, že kdybych měl prsa, tak bych i kojil. Ráno k němu prostě vstanu, obléknu ho, nakrmím, hraju si s ním,“ popisoval Tomáš Řepka.


A taky přiznal, že už čtvrtý rok probíhá rozvod s jeho první manželkou. „Mne to tam u soudu baví. Všichni jsou upjatí, exmanželka na mě kouká, že by mě sedřela z kůže, a já si říkám: O co jde? Chtěl jsem se s ní domluvit mimo soud, ale nešlo to. Chápu to tak, že její právník nejspíš musí taky z něčeho žít,“ okomentoval to Tomáš Řepka.
Popsal, jak se mu hraje v SK Hvozdnice. „Je cítit, že jsem malinko lepší než ostatní kluci, ne že bych byl rychlejší, ale spíše oni někdy zbytečně běhají,“ vyprávěl Tomáš. „Z koho jste měl během kariéry malinko hrůzu?“ chtěl vědět Kraus. „Třeba v Anglii byli takoví dvoumetroví vazouni černoši, občas mě zbourali. Ale nedalo se nic dělat. Celý zápas byl v Anglii vlastně souboj,“ vzpomínal Tomáš Řepka a popsal, že jeho nová knížka navazuje na jeho první knihu.


„A i ta dvojka končí otevřená,“ připustil možné další pokračování fotbalista. „Je možný, že po Jiráskovi tady bude Řepka. Vypadá to, že jste našel nový obor. Po fotbale knížky,“ ocenil jeho literární snahy Jan Kraus. A Tomáš Řepka prozradil, že první knihy se prodalo 67 tisíc výtisků. „Měl jsem štěstí, že jsem předtím četl knihy svých některých kolegů – jak začínali kopat, jaká byla kariéra a jak všechno dobře dopadlo. Zatímco já píšu, jak to doopravdy všechno je,“ vysvětlil Řepka.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání fotbalista Tomáš Řepka, herečka Petra Polnišová a špičkový vývojář David Vávra. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. února ve 22.15 hodin na Primě.


Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353