Tomáš Klus: Mám pocit, že jsem prohlíd

Bezpochyby největší současná písničkářská hvězda – zpěvák, skladatel a textař Tomáš Klus, který se podle svých slov cítí šťastný, a to nejenom proto, že právě oslavil dvaatřicáté narozeniny, přijal pozvání do televizní Show Jana Krause.

_AKF_5431

„Konečně jsem se také odsunul z Prahy,“ říká Tomáš, který byl prý ve studentských časech ve městě nadšený, ale s přibývajícím věkem mu začalo chybět pobývání v lese. „Teď jsme se přestěhovali k lesu a já jsem spokojený a mám boreliózu,“ dodává se smíchem zpěvák, který se významně angažuje v rámci již tradičního hudebního festivalu Mezi ploty, jenž se každoročně koná v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice, ale velice netradiční je i jeho koncertování po věznicích.

_AKF_5567

„První setkání bylo velmi zatěžující pro celý můj organismus,“ vypráví o své zkušenosti s vězeňským prostředím. „Měl jsem pocit, že jsem si na sebe naložil několikakilový balvan.“ Zároveň mu to však pomohlo uvědomit si některé věci. „Mám pocit, že jsem prohlíd, a jsem za to velice vděčný, že černá a bílá je vždycky černá a bílá a že není nic jenom černýho nebo bílýho, že i na lidi, který má člověk ze začátku tendenci odsoudit, se musí dívat jinak. Došlo mi tam, že i já se ve svém životě dost často snažím řešit až důsledky, respektive záplatovat důsledky svých činů, přestože daleko důležitější je jít po příčinách těch činů.“

_AKF_5627

Foto: TV Prima