Tomáš Berdych: Jsem měsíc na důchodě

Hostem televizní Show Jana Krause byl tenista Tomáš Berdych, bývalý světový hráč číslo 4, držitel třinácti turnajových titulů a finalista Wimbledonu 2010, který nedávno oznámil konec své kariéry. „Už došel ten správný čas,“ potvrzuje úspěšný sportovec, kterého již delší dobu trápily chronické problémy vyplývajících z vrozené vady levé kyčle, jež se projevují nesnesitelnou bolestí zad.

Té zátěže bylo strašně moc a já doufám, že teď to trochu přejde,“ slibuje si tenista, který měl oficiální rozloučení s profesionální kariérou v Londýně. „Bylo nás tam víc, ale pro mě to mělo takové historické spojení, protože jsem tam hrál šestkrát za sebou, to místo má pro mě něco svého.“ A právě i z Londýna Jan Kraus pustil i malou ukázku z několika Tomášových zápasů.

Vzpomene i na některé své velmi silné protihráče, jako byl Nadal, Federer či Djokovič, ale také na své trenéry, kterých bylo celkem pět. „Dokud člověk nemá přítelkyni nebo manželku, tráví s trenérem strašně moc času – na tréninku, na turnajích, na cestách –, což je dost náročné. Jakmile do toho vstoupí žena, je to takový příjemný filtr, který má člověk s sebou a který ho přivede na jiné myšlenky, jakmile skončí na kurtu.“

Tomášově ženě prý můžeme dokonce vděčit za to, že svoji kariéru neukončil ještě dříve. Teď si ale život užívá prý naprosto maximálně. „Dřív jsem obětoval úplně všechno tenisu, teď si ale konečně opravdu užívám volný čas,“ říká s neskrývanou radostí tenista, který věnoval profesionální kariéře sedmnáct let. „Jsem měsíc na důchodě.“ A Jana Krause velmi zajímaly také dopingové kontroly, které prý probíhaly zhruba tak dvacetkrát do roka, vyjma turnajů. „Historek s dopingovými kontrolami by byla spousta,“ přiznal Tomáš Berdych.

Foto: TV Prima