Tereza Černochová pokřtila Šporclovi Šporcelán

Pavel Šporcl pokřtil na svém koncertu se skupinou Šporcelán crossoverové live album Sporcelain Live on Air. Záznam unikátního koncertu Šporcla a skupiny Šporcelán z pražského letiště Václava Havla byl natočený 4. prosince loňského roku a nyní vyšel na dvoualbu DVD / CD i jako samostatné CD.


Na svoje crossoverové album Sporcelain (2011) Pavel Šporcl navázal jeho koncertním provedením, které představil na loňském turné. Se svojí skupinou Šporcelán předvedl fascinující kvadrofonní zvukovou a světelnou show, během které zazněly kompozice Ondřeje Brouska, Ennia Morriconeho, Karla Jenkinse, Jacquese Brela, Romana Holého či jeho vlastní (na albu Sporcelain se houslista představuje také jako skladatel). Se třemi písněmi vystoupila jako host zpěvačka Tereza Černochová, s níž si Pavel Šporcl vůbec poprvé v životě zazpíval pop, a dále hudební virtuóz přidal »živé« provedení skladby Halliuve, kterou napsal společně se skladatelem Ondřejem Soukupem.
Pro DVD byl záznam dál zvukově zpracován tak, aby byl maximálně zachován zvukový požitek a diváka vtáhnul do atmosféry koncertu (možnost poslechu v Dolby Digital 5.1). CD obsahuje oproti DVD navíc dva bonusy, které se do televizního záznamu nedostaly: jde o již zmiňovanou kompozici Halliuve a píseň No More I Love You´s, známý hit Annie Lennox, v podání Terezy Černochové.
Jako zajímavost je třeba uvést, že skladba John Thomas z alba Sporcelain (v live provedení i zde na DVD a CD) obdrží titul OSA za nejhranější koncertní provedení v oblasti klasické hudby roku 2012. Za zmínku pak jistě stojí i skutečnost, že autorská kompozice Pavla Šporcla Surprise se drží již řadu měsíců v hitparádě rádia Bonton.

Foto: EMI Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353